Luiss Hamiltons izcīnījis jau 86. pole position savā karjerā, izšķirošajā kvalifikācijas kārtā pārspējot komandas biedru Valteri Botasu, kamēr Sebastians Fetels palika tikai septītais.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā “Alfa Romeo” braucējs Kimi Raikonens veica pamatīgu ekskursiju ārpus trases. Tā gan netraucēja viņam iekļūt otrajā kārtā, kas neizdevās Romēnam Grožānam, kura priekšā Raikonens atgriezās trasē. Starp pirmās kārtas ‘upuriem’ bija arī Lenss Strols un abi “Williams” piloti, kamēr Daņila Kvjats kvalificējās 16. vietā, bet sacīkstes sāks no beigām dzinēja maiņas dēļ.

Otrajā kārtā Raikonens piekāpās komandas biedram un atšķirībā no Džiovinaci nespēja kvalificēties izšķirošajai kārtai. Itāļu braucēja apļa laiks bija pat labāks par Pjēru Gazlī, kurš kā pēdējais iekļuva labāko desmitniekā. 11. vietā palika Alekss Albons bet aiz Raikonena palika Hulkenbergs, Peress un Magnusens, kura pārstāvētā “Haas” komanda šonedēļ nav atrodama nekur tuvu ierastajām pozīcijām.

“F1LV

Cīņā par pole position pirmajā mēģinājumā vējainajā Pola Rikāra trasē Luiss Hamiltons pieveica Valteri Botasu. Somu sportistam neizdevās veikt atbildes gājienu un ļāva pieckārtējam čempionam Hamiltonam nodrošināt pirmo starta pozīciju. Šarls Leklerks noslēdza trijnieku, bet Fetels savā vienīgajā mēģinājumā palika tikai septītais, aiz Verstapena un abiem “McLaren” braucējiem, pārspējot vienīgi Rikjardo, Gazlī un Džiovinaci. Jāpiebilst, ka Verstapens bija tikai 0,009 sekundes ātrāks par Norisu.
Francijas Grand Prix uzvarētāja gods tiks noskaidrots rīt pl. 16:10 pēc Latvijas laika.

Francijas GP – Kvalifikācijas rezultāti