Zviedru autosportists Johans Kristofersons debijas sezonā ticis pie savas pirmās uzvaras pasaules salonautomobiļu kausā, pieveicot konkurentus Nirburgringā.

Šajā nedēļas nogalē Nirburgringas trases ‘Ziemeļu cilpā’ jeb Nordšleifē, kas ir vairāk kā 20 kilometrus gara, risinās gan 24h sacensības, gan WTCR sezonas piektais posms. Ņemot vērā trases parametrus, sportisti sacīkšu laikā veic tikai trīs apļus.

Johans Kristofersons autošosejas sacensībās nebūt nav iesācējs, jo paralēli savam uzvaras gājienam rallijkrosā, 2012. un 2018. gadā Kristofersons kļuva par Skandināvijas salonautomobiļu čempionu. Šīs sezonas sākums zviedru sportistam gan nebija tik spožs – pirmajos trīs posmos deviņu braucienu laikā ne reizi neizdevās tikt augstāk par 8. vietu. Progress sekoja Zandvortā, kur tika izcīnīts pirmais pjedetāls.

“F1LV

Pirmajā braucienā Kristofersons ar “Sebastian Loeb Racing” sagatavoto “Volkswagen Golf GTI” palika desmitais, tomēr otrajam braucienam izcīnīja pole position. Pirmajā aplī Kristofersonam nopietnu konkurenci izrādīja Antti Buri un Frederiks Vervišs, tomēr pēc 3 sekunžu pārsvara iekrāšanas pirmā apļa beigās, neviens Kristofersona pozīciju vairs nespēja apdraudēt. Trešajā braucienā Kristofersons avarēja, cīnoties par desmito pozīciju.

Par pirmā brauciena uzvarētāju kļuva Norberts Mišeliss, bet Bendžamins Leučters izturēja komnkurentu uzbrukumus trešajā braucienā. Līdz ar to sezona šobrīd ir tieši pusē. Kopvērtējuma līderis ir “AIMM” komandas braucējs Estebans Gereri ar “Honda Civic” (215 punkti), kurš Nirburgringā tika Top 6 visos braucienos. Viņam seko Mišeliss (170) un Bjorks (161). Kristofersons pēc uzvaras pakāpies uz 14. vietu kopvērtējumā.

Visu Vācijas posma treniņu, kvalifikāciju un sacensību rezultāti atrodami ŠEIT.