“Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs ir pārliecināts, ka Valteri Botasam ir iespējas izcīnīt 2019. gada F1 sezonas titulu, tomēr, lai to panāktu, viņam nāksies mainīt savu braukšanas stilu.

Botass aizvadīja lielisku sezonas sākumu, uzvarot Austrālijā un Azerbaidžānā, kas pēc četriem posmiem ļāva ieņemt pirmo vietu kopvērtējumā, tomēr nākamajos četros posmos tā arī nespēja finišēt priekšā savam komandas biedram Luisam Hamiltonam.

Ar labu startu viņam būtu iespējas uzvarēt vēl divas no pēdējām sacīkstēm, turklāt viņš pats to zin. Esmu pārliecināts, ka Valteri vienkārši nepieciešama viena laba nedēļas nogale, lai nepalaistu Luisu pārāk tālu cīņā par titulu. Valteri demonstrē lielisku ātrumu vienā aplī. Domāju, ka viņš ir pamatīgi pielicis, salīdzinot ar pagājušo gadu,” stāsta Toto Volfs.

Riepu saglabāšana ir otra vājība, kas viņam bija. Viņš lieliski apzinās, ka pie tā ir jāstrādā. Trasēs, kur riepu mūžam nav ierobežojumu viņš var būt tikpat stiprs kā Hamiltons vai pat labāks, taču tur, kur tam ir nozīme, viņam ir jāpielāgo savs braukšanas stils. Pat sacīkšu braucējam tas nav viegls uzdevums, tomēr viņam ir prasmes, lai to paveiktu.

Par šo pašu problēmu uzreiz pēc Francijas Grand Prix finiša izteicās arī pats Botass: “Šoreiz Luiss bija ļoti spēcīgs un stabils, tāpat kā kvalifikācijā. Viņš nav nepieveicams. Es to zinu. Man vienkārši jāstrādā smagi. Viņš bija ātrs un prata saglabāt riepas, kā rezultātā izveidojās atstatums.