Foto: Tom Banks

Leģendārajā Holjesas trasē aizvadīta pirmā sacensību diena FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta sestajam posmam Swecon World RX of Sweden. Latviešu autosportists Jānis Baumanis pirmajā braucienā sasniedza piekto labāko rezultātu, taču otrajā kvalifkācijā laika apstākļu dēl, Jānim nācās samierināties vien ar 21. vietu.

Jānis Baumanis: “Sveiciens visiem no maģiskās nedēļas nogales Holjesā! Tiešām var teikt, ka šī ir maģiska nedēļas nogale, jo otro no divdesmitās vietas šķir tikai 10 punkti. Tas ir kas nebijis rallijkrosa vēsturē!

Pirmais brauciens tika aizvadīts labā tempā. Diemžēl, Reinim Nitišam pirmajā pagriezienā nepaveicās. Pēc neliela kontakta ar mani un pāris ar Timuru Timerzjanovu viņš pazaudēja kontroli pār mašīnu un apmeta divus kūleņus.

“F1LV

Manuprāt, rallijkross šobrīd ir viens no interesantākajiem sporta veidiem, it īpaši šogad, kad tika izdomāta izloze, lai apgrieztu kājām gaisā otrās un trešās kvalifikācijas starta kārtību. Ātrākie brauca pirmie un šoreiz tas sniedza pamatīgas priekšrocības lēnākajiem braucējiem un tiem, kas pirmajā kvalifikācijā izstājās, jo viņi brauca pa sausu trasi, kamēr mēs – pa peļķēm. Tāds ir rallijkross, ar to ir jāsadzīvo. Visiem noteikumi ir vienādi. Varu būt dusmīgs vai bēdīgs, taču tāds tas sports ir.

Vairāk par Zviedrijas posma pirmo dienu lasi ŠEIT.