Rallijkrosa sacensības Holjesā iesauktas par ‘maģisko nedēļas nogali’. Šodien aizvadīti pirmie kvalifikācijas braucieni un maģija virmoja gaisā no pirmā līdz pēdējam braucienam, nodrošinot veselu virkni negaidītu pavērsienu.

Abi latvieši Jānis Baumanis un Reinis Nitišs pirmajai kvalifikācijai tika ielozēti vienā braucienā, turklāt startā stājās blakus viens otram. Kopīga pagrūstīšanās ar Timuru Timerzjanovu noslēdzās ar pamatīgu avāriju, kurā Nitiša mašīna apmeta divus kūleņus. Baumanis turpināja cīņu un finišu sasniedza aiz Timerzjanova, ieņemot otro vietu braucienā un piekto kopējā ieskaitē. Ļoti neveiksmīgs brauciens izvērtās arī čempionāta līderim Timijam Hansenam, kurš pēc vairākām ciešām cīņām palika tikai 20. vietā, kamēr labāko rezultātu sasniedza Andreass Bakeruds.

Īsi pirms otrās kvalifikācijas nolija spēcīgs lietus, pamatīgi samaisot kārtis. Izloze noteica, ka otrajā braucienā ātrākie braucēji trasē dosies pirmie. Ne Baumanis, ne viņa tiešie konkurenti mitrajā trasē neko nespēja padarīt sportistiem, kas tajā devās vēlāk, kad saules stari ideālo trajektoriju jau bija nožāvējuši. Nitiša avārija ļāva viņam startēt sausākajos apstākļos. Pēc satriecošas cīņas pēdējos apļos ar Gerlēnu Šišerī, Reinis uzrādīja pašu labāko rezultātu un viena brauciena laikā kopējā ieskaitē pakāpās par 20 pozīcijām.

Pēc pirmās sacensību dienas Andreass Bakeruds ir līderis, bet trijniekā iekļuvuši arī Antons Marklunds un Kevins Abrings. Reinis Nitišs pagaidām ir piektais, bet Jānis Baumanis atrodas 19. vietā. Jāni no labāko trijnieka šķir tikai septiņi punkti, kas nozīmē, ka jau trešajā kvalifikācijā, iespējams, redzēsim lielas izmaiņas un pat vadošie braucēji vēl nevar justies droši par iekļūšanu pusfinālā.

Sacensības turpināsies rītdien. Pl. 15:00 LTV7 kanālā būs vērojama tiešā translācija no Zviedrijas, kur tiks noskaidrots uzvarētājs arī Euro RX un RX2 ieskaitēs. Pēc pirmās sacensību dienas RX2 klasē Vasīlijs Grjazins atrodas piektajā vietā.

Grafiks: FIA World Rallycross