Viena no senākajām rallijkrosa trasēm Holjesa aizvadītajā nedēļas nogalē sniedza pamatīgu emociju karuseli visiem rallijkrosa līdzjutējiem, turklāt odziņu visam piedeva negaidītie finiša rezultāti. Aplūkosim 10 aizraujošus faktus no sacensībām Zviedrijā.

#1 Sebastians Ēriksons kļuva par 16. braucēju čempionāta vēsturē, kurš izcīnījis uzvaru un jau ceturto braucēju, kurš savu pirmo uzvaru izcīna 2019. gadā. Sasniegumu īpaši iespaidīgu padara fakts, ka šis bija tikai ceturtais starts Ēriksona karjerā, turklāt pirmais šajā sezonā.

#2 “Olsbergs MSE” komandai bija jāgaida 994 dienas starp divām secīgām uzvarām. Arī toreiz, 2016. gadā Vācijā, uzvaru izcīnīja Ēriksons, vienīgi toreiz tas bija Kevins, nevis Sebastians. Abi sportisti nav radinieki. Zviedru komandai tā bija sestā uzvara tās vēsturē. Pirms Ēriksoniem trīs uzvaras komandai atnesa Andreass Bakeruds, bet vienu Reinis Nitišs.

Foto: FIA World Rallycross
“F1LV

#3 Arī Nitišam bija jāgaida ļoti ilgi, lai atgrieztos zenītā. Pēdējoreiz Reinis uz pjedesrtāla kāpa 2015. gadā Beļģijas posmā vairāk kā pirms četriem gadiem. Šis ir otrs ilgākais gaidīšanas periods čempionāta vēsturē aiz Antona Marklunda, kuram pēc otrās vietas 2014. gada Kanādas posmā līdz nākamajam pasaules čempionāta šampanietim bija jāciešas līdz šī gada Lielbritānijas posmam.

#4 Nedēļas nogale Reinim neiesākās kā cerēts, jo jau pirmā brauciena pirmajā pagriezienā tika piedzīvota grandioza avārija. Nelaimes tika atstātas aiz muguras otrajā kvalifikācijā, kurā latviešu sportists uzrādīja labāko rezultātu. Nitišs kļuva par otro braucēju, kuram izdevies uzvarēt Q2 pēc nefinišēšanas Q1. 2015. gadā Beļģijā to pašu paveica Timijs Hansens.

Foto: FIA World Rallycross

#5 Lielu nopelnu Q2 uzvarā spēlēja laikapstākļi, kas sagrieza kārtis kājām gaisā. Konkurence pēc pirmās dienas bija sīvāka kā jebkad. Pat 12. vieta otrajā kvalifikācijā neapturēja Andreasu Bakerudu no dienas noslēgšanas kā līderim, kamēr otro no 20. vietas šķīra tikai 10 punkti. Tā, piemēram, 17. vieta Q1 un 3. vieta Q2 Kevinam Abringam sniedza trešo pozīciju, kamēr Reinis Nitišs pēc uzvaras pacēlās par 20 vietām, kamēr Timijs Hansens ar otro vietu svētdien notikušajā Q3 uzreiz pacēlās no 16. uz 2. vietu kopējā ieskaitē. Kevins Ēriksons bija vienīgais, kurš abās pirmajās kvalifikācijās iekļuva labāko desmitniekā.

#6 Jau otro posmu pēc kārtas labāko trijniekā iekļuva Latvijas pārstāvis. Norvēģijā tas izdevās Jānim Baumanim, bet Zviedrijā – Reinim Nitišam. Latvija un Zviedrija ir vienīgās nācijas, kuru pārstāvjiem šogad izdevies kāpt uz pjedestāla divus posmus pēc kārtas. Lai gan arī Somija var lepoties ar diviem braucējiem, kas šogad iekļuvuši labāko trijniekā (Niklass Gronholms un Joni Vimans), tomēr viņiem tas nav sanācis secīgos posmos.

#7 Jānis Baumanis šoreiz palika uzreiz aiz fināla dalībnieku loka, tomēr prata lieliski atspēlēties pēc 19. vietas pirmajā dienā, kad viņa otro braucienu izbojāja starts slapjākā trasē par konkurentiem. Pēc vairāku konkurentu ķibelēm tikai Baumanim un čempionāta līderim Kevinam Hansenam ir izdevies iekļūt pusfinālā visos sešos šosezon notikušajos posmos.

Foto: Tom Banks

#8 Pusfinālā apstājās arī kvalifikācijas uzvarētājs Andreass Bakeruds, pirmoreiz kopš 2011. gada pametot Holjesu bez trofejas. 2012. gadā norvēģis izcīnīja trešo vietu priekšpiedziņas S1600 klasē, gadu vēlāk triumfēja Eiropas čempionāta Supercars ieskaitē, bet kopš pasaules čempionāta izveides katrā no pieciem piegājieniem iekļuvis labāko trijniekā. Peteram Solbergam tas pats bija izdevies Metē trasē, tomēr šogad šī trase kalendārā vairs nav, bet Solbergs pametis čempionātu.

#9 Reinis Nitišs Holjesā aizvadīja savu 50. startu pasaules čempionātā, kļūstot par astoto braucēju, kurš sasniedzis maģisko robežu. Kopumā čempionāta vēsturē aizvadīti 67 posmi un visos startējuši vienīgi Timijs Hansens, Andreass Bakeruds un Timurs Timerzjanovs. Skalas otrā galā bija Ulriks Linnemans, Filips Germans un Jere Kalliokoski, kuri piedzīvoja savas debijas. Jāuzteic arī “ES Motorsport” braucējs Kevins Abrings, kurš savā otrajā startā otro reizi sasniedza finālu.

#10 Par pirmā pusfināla uzvarētāju kļuva Kevins Hansens. Zviedru sportisti ir uzvarējuši pasaules čempionāta mājas posma pirmo pusfinālu katrā no sešām sezonām, kad šeit notikušas sacensības. 2014. gadā to paveica Matiass Ekstroms, tad divus gadus pēc kārtas Timijs Hansens, bet pērn un aizpērn – Johans Kristofersons.