Foto: Haas F1 team

“Rich Energy” enerģijas dzērienu ražošanas uzņēmums pārtraucis sadarbību ar “Haas” Formula 1 komandu. Par galveno iemeslu šādam notikumu pavērsienam kļuvis amerikāņu vienības vājais sniegums.

“Rich Energy” ienāca Formula 1 čempionātā ar “Force India” komandu un viss liecināja, ka uz 2019. gadu tiks noslēgta sadarbība ar “Williams”, tomēr “Haas” piedāvājums izrādījās izdevīgāks un šajā sezonā Romēna Grožāna un Kevina Magnusena mašīnas rotā “Rich Energy” raksturīgie melni-zeltainie toņi.

“Rich Energy” izvēlējušies ļoti agresīvu marketinga stratēģiju, uzreiz par galveno mērķi izvirzot “Red Bull” pieveikšanu. Kamēr “Red Bull” sauklis ir ‘Gives you wings’ (Ceļ spārnos – latviski), tikmēr “Rich Energy” izvēlējušies ‘Forget the wings, Rich Energy gives you horns’ (Aizmirstiet spārnus, “Rich Energy” sniedz ragus), kā arī ekstravagantais kompānijas īpašnieks pirms sezonas paziņoja, ka “Haas” jau paveikuši pusi darba, jo viņu mašīnas ir skaistākas par “Red Bull” ražojumiem.

“F1LV

Diemžēl varenie ragi izrādījās viltojums, jo kompānija zaudēja tiesas prāvu pret “Whyte Bikes” līdzīgā logo dēļ. Tā rezultātā “Rich Energy” savus ragus uz “Haas” mašīnām vairs nedrīkstēja attēlot. Jau Silverstounā pazudīs arī pats logo.

Šodien pārtraucām līgumsaistības ar “Haas” Formula 1 komandu viņu vājā snieguma dēļ. Mēs mērķējām pārspēt “Red Bull”, taču Austrijā tika finišēts pat aiz “Williams”, kas ir pilnībā nepieņemami. Iekšējā atmosfēra un politkorektums F1 čempionātā ietekmē mūsu biznesa darbību. Mēs novēlam komandia veiksmi nākotnē,” vēstīts “Rich Energy” izplatītajā ziņojumā.

“Haas” komanda pērn ieņēma piekto vietu konstruktoru kausā, taču šosezon savu ātrumu, galvenokārt, apliecinājusi kvalifikācijā. Pēdējo trīs posmu laikā “Haas” punktus nav guvuši un šobrīd konstruktoru kausā atrodas priekšpēdējā vietā ar 19 punktiem. Austrijā Romēns Grožāns un Kevins Magnusens finišēja attiecīgi 16. un 19. vietā.