Britu sacīkšu braucēju klubs (BRDC), kas organizē Lielbritānijas Grand Prix izcīņu, ir vienojies ar Formula 1 īpašniekiem “Liberty Media” par sacensību rīkošanu Silverstounas trasē arī nākamos piecus gadus. Sākotnējais līgums tika priekšlaicīgi lauzts un paredzēja F1 posma rīkošanu leģendārajā trasē līdz 2019. gada izskaņai. Virkne jaunu trašu, kā arī plāni doties uz Londonu pamatīgi apdraudēja Silverstounas saglabāšanu kalendārā. Precīzi liguma dati, piemēram, cik izmaksās Grand Prix rīkošanas licence, netika publicēti. Jāpiemin, ka Silverstouna ir vieta, kur regulāri posmu klātienē vēro vairāk skatītāju kā jebkur citur. Pēc oficiālajiem čempionāta datiem pērn 3 dienās kopā pasākumu apmeklēja 340 tūkstoši skatītāju. Salīdzinoši, Bahreina un Azerbaidžāna neaisniedzās pat līdz 100 tūkstošiem.

Bijušais Formula 1 braucējs Martins Donelijs saskāries ar nopietnām veselības problēmām. Pagājušajā nedēļā Donelijs Īrijā piedalījās labdarības braucienā ar mopēdu, taču piedzīvoja sadursmi ar citu braucēju un guva kājas lūzumu virs ceļa. Sportists jau savas karjeras laikā guva ļoti smagus kāju savainojumus, kad 1990. gada Spānijas GP kvalifikācijā pēc iespaidīgas avārijas tika izrauts no savas formulas. Neticamā kārtā Donelijs izķepurojās, tomēr viņa karjera bija galā tikko sākusies. Viens no spožākajiem britu talantiem F1 tā arī nepaguva neko nopelnīt, tomēr trauma jau tā savainotajām kājām izraisījusi arī infekcijas slimību. Lai vāktu līdzekļus Donelija rehabilitācijai portālā GoFundMe izveidota īpaša kraudfandinga lapa. Starp dāsnākajiem ziedotājiem atrodami citi bijušie F1 braucēji – Alesandro Zanardi, Lučiano Burti, Narains Kartikejans, Ralfs Šūmahers un citi.

“F1LV

“Williams” komandai šī būs īpaša nedēļas nogale ne tikai tādēļ, ka Silverstounā komanda un tās vadošais braucējs Džordžs Rasels aizvadīs savu mājas posmu, bet arī tādēļ, ka šonedēļ tiks godināts tās izveidotājs Frenks Viljamss, kurš par F1 komandas vadītāju kļuva tieši pirms 50 gadiem. Šai laikā ar ierobežotiem līdzekļiem Frenks ir radījis komandu, kas deviņas reizes izcīnījusi konstruktoru kausu. Lai gan pēdējais no tiem tika izcīnīts 1997. gadā, “Williams” joprojām ir otrā tituliem bagātākā komanda čempionāta septiņu dekāžu garajā vēsturē. 77 gadus vecais Frenks Viljamss jau vairākus gadus devies pelnītā pensijā, kamēr biznesu pārņēmuši viņa bērni – tehnoloģiju centrs nonācis dēla Džonatana rokās, kamēr F1 komandu vada meita Klēra.