F1 Lielbritānijas Grand Prix izcīņa noslēgusies ar “Mercedes” komandas pilota Luisa Hamiltona uzvaru, kurš aiz sevis atstāja komandas biedru Valteri Botasu un “Ferrari” braucēju Šarlu Leklerku.

Sacīkstes startā savu pirmo starta pozīciju noturēja Botass, bet uzreiz aiz viņa iekārtojās Hamiltons. Turpmākajos apļos sekoja vairāki Hamiltona mēģinājumi apdzīt somu, turklāt viens no tiem arī bija veiksmīgs, tomēr Botass nekavējoties atbildēja, radot skaistu šovu skatītājiem.

Par trešo vietu sacīkstes pirmajā daļā cīņa risinājās starp Leklerku un Maksu Verstapenu. Neraugoties uz vairākiem apdzīšanas mēģinājumiem Versatpenam neizdevās apdzīt Leklerku trasē, tomēr 14. apļa beigās boksos devās abi braucēji. “Ferrari” komanda aizķērās ar riepu nomaiņu, ļaujot Verstapenam nonākt pusformulas korpusu priekšā, bet jau pāris līkumus pēc atgriešanās trasē Verstapens kļūdījās un monegasks Leklerks atkal atguva zaudēto pozīciju.

“F1LV

17. aplī boksu apmeklējumā devās līderis Botass, kamēr no pirmā sešinieka vienīgie trasē palikušie bija Hamiltons un Sebastians Fetels. Abiem pasaules čempioniem šis vēlākais pitstops izrādījās veiksmīgs – 20. aplī drošības joslā izslīdēja un tur palika “Alfa Romeo” pilots Antonio Džiovinaci, līdz ar to trasē devās drošības mašīna. Drošības mašīnas perioda laikā dodoties boksos Hamiltons noturēja vadību, bet Fetels pacēlās līdz 3. vietai. Boksos vēlreiz devās arī Verstapens, lai uzliktu svaigas riepas.

Turpinājumā Botasam vairs neizdevās tikt garām Hamiltonam, bet pagrieziena punkts sacīkstē notika 37. aplī, kad Fetels, kurš par pēdējo goda pjedestāla pozīciju cīnījās ar Verstapenu, priekšpēdējā līkumā nobloķēja riteņus un ietriecās Verstapena “Red Bull” formulā. Lielākais zaudētājs gan bija pats Fetels, atkrītot pat līdz pēdējai vietai, kamēr Verstapenam garām pabrauca otrs “Ferrari” un “Red Bull” pilotu duets Leklerks un Pjērs Gaslī.

Arī Leklerks un Gaslī trasē sarūpēja skatāmu cīņu, tomēr noslēgumā ātrāks bija “Ferrari” braucējs. Tikmēr Botass, kurš atradās stabilā 2. pozīcijā, veica vēl vienu boksu apmeklējumu, lai ar jaunām riepām mēģinātu tikt pie punkta par ātrāko apli. Galu galā somam tas arī izdevās, pie otrās vietas 18 punktiem pievienojot vēl vienu, kamēr Hamiltons svinēja uzvaru savu līdzjutēju priekšā.

Sesto vietu sacīkstē izcīnīja “McLaren” braucējs Karloss Saincs, kurš pēdējos apļos veiksmīgi aizstāvējās no Daniela Rikardo (“Renault”) uzbrukumiem. Astotais palika Kimi Raikonens, bet pēdējās divas vietas punktu zonā ieguva Daņila Kvjats un Niko Hulkenbergs.

Nākamais sezonas posms pēc divām nedēļās notiks Hokenheimringā, Vācijā.

Lielbritānijas GP – sacīkste