Izcīnot tikai sešus punktus sezonas noslēdzošajā dubultposmā Ņujorkā Žanam Ērikam Verņē izdevies atkārtot pagājušā gada sasniegumu un kļūt par pirmo divkārtējo čempionu Formula E vēsturē.

Lai gan Verņē uz Ņujorku ieradās ar salīdzinoši drošu handikpau pār konkurentiem, situāciju neuzlaboja sestdienas notikumi. Jau pirmajā aplī Sems Bērds aizķēra sestajā pozīcijā braucošo Hosē Mariju Lopesu, kura mašīna lēnajā pagriezienā sagriezās, radot sastrēgumu un vairāku sekojošu kontaktu sēriju. Vienā no tām Andrē Loterers uztriecās priekšā braucošajam komandas biedram Verņē, kuram nācās doties boksos ar cauru aizmugurējo riepu.

Tikmēr līderu grupā Aleksandrs Linss meklēja ceļu garām Sebastianam Buemi. Pussacīksti abi aizvadīja sartriecošu cīņu līdz Linsa mašīnu piemeklēja problēmas un “Jaguar” braucējs izstājās. Buemi izcīnīja uzvaru, kamēr Aleksandra Simsa un Daniela Abta cīņu par otro vietu izbojāja Mičs Evanss, patraucoties garām abiem.

“F1LV

Linsa izstāšanās lika trasē doties drošības mašīnai, kas ļāva Verņē atgriezties cīņā. Palīdzēja arī priekšā notikusī sadursme starp Eduardo Mortaru un Oliveru Roulandu. Verņē bija aizcīnījies līdz devītajai pozīcijai, kad neapdomīgs manevrs no Felipes Masas pēdējā aplī lika abiem sagriezties. No avārijas nespēja izvairīties arī nespēja arī d’Ambrocio, Loterers un Vandūrns.

Pēc posma Verņē bija 22 punktu pārsvars pār di Grasi, bet matemātiskas izredzes uz titulu saglabāja arī Evanss un Buemi.

Arī svētdiena nelika vilties. Pirmajā aplī vadībā atradās Simss, viņam sekoja Buemi un Frinss, tikmēr jau atkal braucēji neprata sadalīt trasi pirmajā aplī. Šoreiz grēkāžu lomā bija Lopess un Loterers. Verņē tikmēr pacietīgi turējās ap desmito pozīciju.

Meistarklasi apdzīšanā nodemonstrēja Robins Frinss. Vispirms apsteidzis Buemi, “Virgin” braucējs izlauza ceļu garām arī Simsam un nonāca sacīkšu vadībā, ko vairs nevienam citam neatdeva.

Sākoties pēdējam aplim Verņē atradās devītajā vietā un matemātiskas izredzes uz titulu saglabāja tikai Evanss un di Grasi. Abu ambīcijas pat cīņā par sesto vietu bija pārāk augstas un pēdējā aplī kontakts lika abiem izstāties. Verņē finišēja septītais, izcīnot savu otro titulu, kā arī revanšējoties “Audi” par pērno gadu ar uzvaru komandu ieskaitē.

Sezonas noslēgšana ar četriem goda pjedestāliem ļāva vicečempiona lomu ieņemt Sebastianam Buemi, kurš sezonas pirmajos deviņos posmos nemaz netika uz pjedestāla. Četri pēdējie posmi bez punktiem lika Verņē komandas biedram Andrē Lotereram kopvērtējumā atkāpties uz astoto vietu.

Ņujorkas ePrix sestdienas rezultāti, Grafiks: FIA Formula E
Ņujorkas ePrix svētdienas rezultāti, Grafiks: FIA Formula E
Formula E kopvērtējums, Grafiks: FIA Formula E
Formula E komandu kopvērtējums, Grafiks: FIA Formula E