Šajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē risinās RallyX Nordic čempionāta 2019. gada sezonas ceturtais posms. Kamēr Ziemeļeiropas talantīgākie sportisti gatavojās sēsties mašīnās un doties trasē, servisa parkā satikām Tomasu ‘Topi’ Heikinenu.

Somu rallijkrosa zvaigzne sevi spoži pierādīja 2013. gadā, uzvarot Amerikā notiekošo Global RallyCross Championship, bet gadu vēlāk ieņemot otro vietu pasaules čempionātā starp Peteru Solbergu un Reini Nitišu. Nu pienācis laiks pavērt jaunu nodaļu savā karjerā, jo jūnija beigās Topi uzvarēja jaunizveidotā RX Titans pirmajā posmā un pēc divām sacensībām atrodas kopvērtējuma vadībā priekšā arī abiem brāļiem Hanseniem.

Pirmkārt, apsveicu tevi ar uzvaru pašās pirmajās RX Titans sacensībās! Pastāsti, kā tur gāja.
Ļoti labi. Vienmēr var artrast vairākus sīkumus, kur varēju paveikt labāku darbu, bet kopumā tas bija labs posms. Braucēju sastāvs bija ļoti spēcīgs, cīņas bija aizraujošas. Tieši to skatītāji vēlas. Bija jūtamas atšķirības no pasaules čempionāta. Šeit mums nebija jābrauc džokera apļi, turklāt visiem braucējiem ir vienādas mašīnas. Pašas sacīkstes tas padara interesantākas. Protams, pasaules čempionāts paliek pasaules čempionāts, taču man patīk abi. Šo var uzskatīt bez maz vai par citu autosporta kategoriju.

Džokera trūkuma dēļ trasē jābūt agresīvākam.
Tieši tā! Turklāt punkti tiek piešķirti, ņemot vērā tavu pozīciju. Pasaules čempionātā tu vari neiesaistīties cīņā, jo tiecies pēc labāka laika, bet cīņa par pozīciju padara to visu interesantāku.

Pirms tam startēji arī pasaules čempionātā, 2014. gadā pat kļūstot par vicečempionu. Vai tev šķiet, ka RX Titans varētu izvirzīt konkurenci pasaules čempionātam prestiža ziņā?
Es nezinu. Nedomāju, ka tas ir šī čempionāta galvenais mēŗkis. Makss Puhers vēl pirms tā izveides teica, ka tas ir paredzēts tautai un līdzjutējiem. Piekrītu viņam. Tā kā braukšanas formāts abos čempionātos tik ļoti atšķiras, ceru, ka arī RX Titans spēs izaugt un būt tikpat populārs.

Šajā nedēļas nogalē strādā kā padomdevējs RX Academy braucējiem RallyX Nordic čempionātā. Starp dalībniekiem ir arī latvietis Roberts Vītols. Ko vari teikt par šī talantīgā puiša nākotni.
Ar viņu esmu runājies jau vairākus gadus. Vēlējāmies, lai viņš pievienojas mūsu akadēmijai un beidzot viņš ir šeit. Jau trešdien testos viņš uzrādīja lieliskus apļu laikus. Domāju, ka latvieši var gaidīt lielas lietas no viņa.

Kāda ir tieši tava loma RX Academy komandā? Esi kā padomdevējs?
Jā, palīdzu braucējiem sacīkšu nedēļas nogalēs un norādu kā sasniegt maksimumu trasē un ārpus tās.

Šai projektā strādā kopā arī ar Reini Nitišu, bet pagājušajā pasaules čempionāta posmā Holjesā biji viņa spoteris. Kā patīk šāda lomā? Vai nav grūti nerauties uz vietu pie stūres?
Skatīties sacīkstes no malas vienmēr ir sarežģīti. Es vienmēr vēlos pats sacensties un esmu pie tā pieradis. Bet šobrīd esmu ļoti apmierināts, strādājot kopā ar Reini vairāku sacīkšu garumā. Mums ir gājis visādi, bet brīžos, kad Reinim izdodas, arī es esmu priecīgs. Strādājam kā komanda.

Paldies! Cerams, šai sadarbībai labākais vēl tikai priekšā!
Jā, cerams Latvijas posmā izdosies sasniegt ļoti labus rezultātus.

Sarunas noslēgumā Reinis Nitišs, dzirdēdams Heikinena teikto, piebilst: “Vēl gan nav pilnīgi skaidri zināms, vai piedalīšos Latvijas posmā.”