CSDD Biķernieku Trasē valdot vasarai atbilstošiem karstiem laika apstākļiem, šodien pirmo reizi Latvijā notika Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāta RallyX Nordic sacensības. Pirmajā norises dienā uz starta stājās kopumā 42 dalībnieki, pārstāvot septiņas valstis. Sestdien notika treniņbraucieni un pirmā kvalifikācijas kārta, kurā neiztika bez tehniskiem defektiem, braucēju misēkļiem, un sadursmēm pirmajā līkumā, kas vairākiem potenciālajiem līderiem liedza rezultātu kopvērtējuma galvgalī.

Jaudīgāko auto Supercar klasē līderpozīcijā izvirzījies somu pilots Jere Kallliokoski, kurš startē ar Ford Fiesta Supercar. Otrais ir zviedrs Filips Gērmans ar Volkswagen Polo GTI Supercar, bet trešais šobrīd ir vēl viens zviedrs Andreass Karlsons ar Renault Clio Supercar.

Ronalds Baldiņš, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV

CrossCar klasē, latvietis Ronalds Baldiņš ierindojās kopvērtējuma 5. pozīcijā, savukārt starp RX Academy talantu kalves pilotiem uzvaru savā braucienā izcīnīja latvietis Roberts Vītols, kopvērtējumā uzrādot 2. ātrāko laiku. Arī ar Latvijas Automobiļu Federācijas izsniegtu licenci startējošais Vasīlijs Grjazins, kurš brauc ar Sports Racing Technologies sagatavotu Supercar Lites auto, šodien izmantoja “mājas” trases priekšrocības, ne vien uzvarot savā braucienā, bet arī pirmās kvalifikācijas kopvērtējumā apsteidzot visus savus konkurentus.

Vasīlijs Grjazins, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV

RallyX Nordic Latvia noslēgsies svētdien, kad jau no plkt. 9:00 paredzēti iesildīšanās braucieni, kam sekos trīs kvalifikācijas kārtas, kā arī finālbraucieni. Atgādinām, ka izšķirošos notikumus iespējams vērot arī kanāla TV6 Latvija ēterā – tiešraides sākums svētdien, 21. jūlijā, plkst. 16:00.

Sacensību rezultātus visās klasēs iespējams aplūkot ŠEIT.