CSDD Biķernieku Trasē turpinot valdīt vasarai atbilstošai svelmei, šodien noslēdzās Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāta RallyX Nordicposms, kas Latvijā sarīkots pirmo reizi. Par prieku gan klātesošajiem skatītājiem, gan tiešraides vērotājiem, ne mazāk karsti notikumi risinājās arī trasē, kur par uzvaru četrās ieskaites klasēs cīnījās 42 dalībnieki, pārstāvot septiņas valstis. Jaudīgāko auto Supercar klasē – divpadsmit pilotu konkurencē, savu pirmo RallyX Nordic uzvaru šosezon izcīnīja zviedrs Robins Larsons, kurš šobrīd atrodas arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta kopvērtējuma pārliecinošā līderpozīcijā.

Nedēļas nogale Larsonam (Audi S1 Supercar) sākās ar ceturto ātrāko laiku pirmajā kvalifikācijā, jo nācās izvairīties no priekšā avarējušiem konkurentiem, bet jau svētdien Larsons neatstāja sāncenšiem ne mazāko cerību stariņu – uzrādot absolūti ātrāko laiku visās trīs kvalifikācijās. Vēsu prātu karstā dienā Robins nezaudēja arī izšķirošajos braucienos, izcīnot pārliecinošu uzvaru kā pusfinālā, tā arī finālā. Finālā, otrajā pozīcijā Jere Kalliokoski (Ford Fiesta Supercar, +2,538sek), bet trešais finišēja Olivers Eriksons (Honda Civic Supercar, +3,156sek).

Dalību CrossCar klasē ar piekto rezultātu uzsāka latvietis Ronalds Baldiņš, kurš četru kvalifikāciju kopsummā ierindojās ceturtajā pozīcijā, pusfinālam nodrošinot pirmo starta rindu. Izšķirošajos braucienos Baldiņš saviem konkurentiem neatstāja lielas izredzes, izcīnot uzvaru kā pusfinālā, tā arī finālā – šodien atvedot Latvijai uzvaru RallyX Nordic čempionātā! Finālā, sāncensībā par goda pjedestālu apsteigti divi zviedri – Nils Andersons par 1,849 sekundēm, bet Timijs Enlunds par 4,087 sekundēm.

Ne mazāk veiksmīgs starts arī Robertam Vītolam, kurš šajā nedēļas nogalē bija pievienojies Somijā bāzētajai RX Academy talantu kalves komandai, lai apgūtu jaunas zināšanas un uzlabot savas braukšanas prasmes. Vītols savu ātrumu demonstrēja visu četru kvalifikāciju laikā – uzrādot absolūti ātrāko laiku vienā no tām, divās ierindojoties otrais, bet vēl vienu reizi trešais, kas kopsummā deva otro pozīciju. Latvietim izdevās izcīnīt drošu uzvaru pusfinālā, kam sekoja spraiga cīņa par uzvaru arī finālā, kur gan nācās atdzīt somu konkurenta Rasmusa Tuominena pārākumu, kurš apsteidza Vītolu par 1,461 sekundēm. Trešajā vietā cits soms Tomijs Halmans, kurš no latvieša atpalika par 3,992 sekundēm.

Bez panākumiem neiztika arī Supercar Lites, klasē, kurā Latviju pārstāvēja ar Latvijas Automobiļu Federācijas licenci startējošais Vasīlijs Grjazins. Sports Racing Technologies komandas pilots sacensības iesāka vareni, uzrādot absolūti ātrāko laiku pirmajā braucienā. Lai gan turpmākajās kārtās rezultāti nedaudz pieticīgāki, četru kvalifikāciju kopsummā Grjazinam trešais rezultāts. Kā izrādījās, ātrums nekur nebija zudis – jau pusfinālā Grjazinam otrais rezultāts. Arī finālā, spraigā piecu apļu cīņā ar konkurentiem izdevās izcīnīt trešo vietu un trešo goda pjedestālu Latvijai. Ātrākais šoreiz norvēģis Bens Filips Gundersens, otrajā vietā zviedrs Linus Astlunds (+1,748sek), trešais Grjazins (+5,451sek).

Sacensību rezultātus visās klasēs iespējams aplūkot ŠEIT.