Abi “Alfa Romeo” braucēji Kimi Raikonens un Antonio Džiovinaci saņēmuši pusminūtes sodu pēc Vācijas Grand Prix izcīņas par tehniskajiem pārkāpumiem. Tā rezultātā abi zaudējuši sacīkstēs izcīnītos punktus.

Abu mašīnu startā radītais griezes moments neiekļāvās noteiktajās laika robežās, kā rezultātā tika pārkāpts noteikumos iekļautais punkts par to, ka braucējiem mašīnas jāvada patstāvīgi bez ārējas iejaukšanās. Slapjos apstākļos tas deva papildus priekšrocības. Komanda ir atzinusi, ka pieļauta kļūda, tomēr norāda, ka tas radies negaidīto un nepārbaudīto apstākļu rezultātā.

Abiem braucējiem tika piešķirts 30 sekunžu sods, kas ir ekvivalents sods pāragram startam. Kimi Raikonens sacīkšu startā no piektās pozīcijas nonāca priekšā abiem “Red Bull” braucējiem, kamēr Džiovinaci, startēdams no 11. vietas, zaudēja vienu pozīciju. Finišu abi braucēji sasniedza attiecīgi septītajā un astotajā vietā, bet pēc soda piešķiršanas atkrita uz 12. un 13. vietu.

Tas nozīmē, ka devītā vieta piešķirta čempionāta līderim Luisam Hamiltonam, kamēr pirmo punktu pēc atgriešanās F1 apritē izcīnījis Roberts Kubica. Uz 11. vietu pakāpās Džordžs Rasels, kas ir viņa karjeras labākais rezultāts.