Satriecošu sacīksti šodien Vācijā aizvadīja krievu autosportists Daņila Kvjats, izcīnot “Toro Rosso” komandai otro goda pjedestālu tās pastāvēšanas vēsturē, tomēr tas nebūt nebija galvenais notikums Kvjata dzīvē šajā nedēļas nogalē.

Pat paši optimistiskākie Kvjata fani pēc 14. vietas kvalifikācijā nespēja iedomāties, ka šodien viņam izdosies kāpt uz goda pjedestāla. Tomēr vēl starp kvalifikāciju un sacīkstēm Daņila un Kellijas Pikē (trīskārtējā F1 čempiona Nelsona Pikē meita) ģimene sagaidīja pirmdzimto – naktī uz svētdienu pasaulē nāca Kvjata meitiņa, kurai vārds vēl nav dots.

Par izšķirošo notikumu sacīkstēs kļuva “Toro Rosso” lēmums sekot Lensa Strola stratēģijai un doties pēc sausā laika riepām priekšpēdējās drošības mašīnas fāzes laikā. Aplis ar slikiem ļāva Kvjatam pakāpties par vairākām pozīcijām, bet vēlāk, apdzenot Strolu un izmantojot Botasa avāriju, Kvjats pat nonāca otrajā vietā. Līdz finišam viņam neizdevās noturēt Sebastianu Fetelu sev aizmugurē.

Satriecošs brauciens! Man ir liels prieks būt atpakaļ uz pjedestāla. Lielisks sniegums “Toro Rosso” komandai, sasniedzot pjedestālu pēc tik daudz gadiem. Sacīkstes bija trakas. Beidzot man viss izdevās kā iecerēts un tiku uz goda pjedestāla. Esmu ļoti laimīgs. Šī bija šausmu filma ar melno komēdiju. Vienubrīd man šķita, ka viss ir zaudēts, bet tad cerības atgriezās. Tas bija neticami! Pamatīgs karuselis  – gluži kā visa mana karjera,” pēc finiša emocijās dalījās Kvjats.