Šajā nedēļas nogalē Eiropas skatītājiem neierastās vakara stundās risināsies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas septītais posms Truā-Rivjērā, Kanādā. Pēc pavērsieniem bagātas sezonas pirmās daļas potenciālo kandidātu skaits uz panākumu ir samērā liels.

Pašai trasei raksturīga ļoti gara un samērā plata starta finiša taisne, kamēr pagriezieni ir ļoti asi un viltīgi. Dzinēja jaudai un bremžu spējām būs ļoti liela nozīme, kamēr pagriezienos ir ļoti viegli pazaudēt apļa gaitā iekrāto pārsvaru.

“F1LV

Lielāks resursu un pārstāvju skaits ļāvis “GRX Taneco” komandai ievērojami progresēt sezonas gaitā. Par spīti divu posmu izlaišanai, Niklass Gronholms joprojām saglabā izredzes uz titulu, kamēr brāļi Hanseni nav spējuši demonstrēt tādu dominanci, kādu vairums līdzjutēju gaidīja sezonas sākumā. Ar katru nākamo posmu likmes kļūst arvien augstākas un neiekļūšana finālā var būtiski ietekmēt katra no šo trīs braucēju izredzēm uz titulu, kamēr Andreass Bakeruds ar lielisku stabilitāti nav nekur tālu.

Pērn tieši Kanādā savu vienīgo finālu sasniedza latviešu autosportists Jānis Baumanis, vēlāk iegūstot arī Monster Energy Supercharge Trophy par labāko starta reakciju finālā. Tieši starti ir bijuši viens no Jāņa lielākajiem trumpjiem šosezon. Ar tik garu braucienu līdz pirmajam pagriezienam, katra iegūtā simtdaļa var izrādīties īpaši vērtīga. Pēc konkurentu neveiksmēm Baumanis kopvērtējumā ir nostiprinājies labāko pieciniekā, tomēr, lai šādu situāciju saglabātu, pirmkārt, jāaizvada stabila un sekmīga kvalifikācija visos četros braucienos.

Šoreiz kopā ar pasaules čempionāta Supercar spēkratiem uz starta stāsies vienīgi ARX klase (un tās atbalsta klase ARX2), kur par spīti vairākiem spožiem uzvārdiem kā Taners Fausts un Skots Spīds, konkurence nav no plašākajām. Tādēļ visa uzmanība būs pievērsta tiem 16 puišiem, kas cīnās pasaules čempionātā.

Lai gan Kanādā gaidāms silts un saulains laiks, virs trases varētu nostaigāt arī tumšāki mākoņi. Pirmajā sacensību dienā sagaidāms arī spēcīgs lietus. Redzēsim, vai tas iejauksies sacensību norisē.

Sacensību izšķirošos notikumus arī šogad varēs vērot Latvijas Televīzijas kanāla LTV7 un platformā REPLAY.lv, kamēr kvalifikācijas braucieni būs vērojami čempionāta Facebook lapā un Youtube kanālā.

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SESTDIENA, 3. AUGUSTS

16:15 Treniņbraucieni
20:30 1. kvalifikācija World RX
22:30 2. kvalifikācija World RX

SVĒTDIENA, 4. AUGUSTS

15:30 Iesildīšanās braucieni
16:30 3. kvalifikācija World RX
18:50 4. kvalifikācija World RX
21:00 Tiešraides translācija LTV7 un REPLAY.lv
22:00 Pusfināli un fināls World RX

NrSacīkstesTraseDatums
1Abū Dabī RXJasmarīna5. - 6. aprīlis
2Katalonijas RXBarselona27. - 28. aprīlis
3Beneluksa RXSpa11. - 12. maijs
4Lielbritānijas RXSilverstona25. - 26. maijs
5Norvēģijas RXHella15. - 16. jūnijs
6Zviedrijas RXHoljesa6. - 7. jūlijs
7Kanādas RXTruā-Rivjēra3. - 4. augusts
8Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
9Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris
10Dienvidāfrikas RXKillarneja9. - 10. novembris