Ingus Beļakovs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Ingus Beļakovs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Latvijas autosportists Ingus Beļakovs šajā nedēļas nogalē stāsies uz starta FIA NEZ (Ziemeļeiropas zonas) čempionāta posmā Arvikas trasē, Zviedrijā, kur sacentīsies Xtreme kroskartu klasē.

Sezonas ievadā Ingus piedalījās NEZ čempionāta sezonas pirmajā posmā Biķernieku trasē, Rīgā, kur pirmo reizi startējot ar Xtreme jeb jaudīgākās kroskartu klases spēkratu tika izcīnīta 13. vieta.

“F1LV

Turpinājumā tika aizvadītas arī sacensības Mūsas autotrasē Bauskā, kur Xtreme kroskartu braucēji piedalījās FIA Eiropas autokrosa čempionāta posma satelītsacensībās – Lidosta “Rīga” kausā.

NEZ čempionāta otrais posms jūnija vidū norisinājās Dānijā, uz kuru Ingus Beļakovs nebija devies, bet šajā nedēļas nogalē Arvikā tiks aizvadīts sezonas trešais posms, kamēr NEZ kroskartu čempionāta sezona noslēgsies 24. augustā Somijā.

Latviju sacensībās Arvikā Xtreme klasē pārstāvēs arī Jānis Baumanis un Ronalds Baldiņš, bet 650cc klasē sacentīsies Dāvis Tobiass.

Ingus Beļakovs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Ingus Beļakovs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Ingus Beļakovs pirms sacensībām stāsta: “Ar nepacietību gaidu šīs sacensības, jo ir ļoti patīkami atgriezties pie bagija stūres un braukt ar šo mašīnu, ar kuru jau pēc pirmajiem apļiem testos jutos kā viens kopīgs. Varētu teikt, ka šīm sacensībām es esmu vairāk gatavojies nekā iepriekš, jo esmu aizvadījis gan vairāk treniņu, gan vairāk izpētījis trasi, lai gan šajā trasē ir braukts arī pirms tam. Arī mentāli šim startam piegāju nedaudz savādāk – cīnos ar saviem ieradumiem, piemēram, ar bailēm palaist mašīnu vairāk sānslīdēs līkumos un ātrumus pārslēgt ātrāk, jo lai gan gribās tos slēgt vēlāk, vajag savlaicīgāk.

Šīs sacensības būs, vaŗetu teikt, tikai otrās, bet esmu cīņas pilns un Top6 būs mans mērķis, bet ja izdosies labāk, tad pavisam ideāli. Prieks, ka manā Xtreme klasē būs 19 dalībnieki, kas nozīmē, ka par pirmo sešinieku būs tiešām jāpacīnās!”