“Mercedes” braucējs un Formula 1 sezonas vicelīderis Valteri Botass atzinis, ka viņš jau esot veicis pārrunas ar vairākām komandām par iespējamo pievienošanos uz 2020. gadu, ja viņa pašreizējie darba devēji “Mercedes” nolems veikt izmaiņas vienības pamatsastāvā.

Komandas vadītājs Toto Volfs jau iepriekš apstiprināja, ka uz Luisa Hamiltona komandas biedra vietu ir divi kandidāti – Botass un “Mercedes” rezerves braucējs Estebans Okons. Lēmums tikšot pieņemts jau šī mēneša laikā, tomēr publiski var tikt izziņots arī vēlāk.

Par spīti lieliskam sezonas sākumam ar uzvarām Austrālijā un Azerbaidžānā, pēdējos posmos Botasa rezultāti bijuši tālu no vēlamajiem – Vācijā somu sportists piedzīvoja avāriju, bet Ungārijā pēc sadursmēm startā ar Hamiltonu un vēlāk arī Šarlu Leklerku tika sabojāts mašīnas priekšējais antispārns un finišu Botass sasniedza tikai astotajā vietā.

“F1LV

Tas nenotika tādēļ, ka es būtu uztraucies. Protams, būtu patīkami dzirdēt, kad komanda izlems, kurš paliek un kuram jādodas, taču ko es vēl varu ietekmēt? Sacīkšu laikā nolēmu riskēt, bremzējot pa ārmalu pirmajā pagriezienā, lai nonāktu brauciena vadībā. Pēc nesekmīgi izņemta otrā un trešā pagrieziena man nepaveicās ar priekšējā antispārna bojājumiem.  Viss varēja beigties citādāk. Nedomāju, ka šī situācija ko pārāk mainīs. Tā bija tikai viena sacīkste. Neesmu uztraucies. Jau drīz uzzināsim ko vairāk,” norāda Botass.

Protams, šādos brīžos, kad vēlies turpināt braukt, tev ir jānodrošinās ar B un pat C plānu. Par un ap šo situāciju esmu runājis samērā daudz. Ir labi, ka ir saplānoti vairāki varianti, tagad tikai atliek gaidīt.

Valteri Botasam šī mēneša beigās paliks 30 gadi. Formula 1 čempionātā somu braucējs ienāca 2013. gadā ar “Williams”, bet 2017. gadā “Mercedes” sastāvā nomainīja karjeru beigušo Niko Rosbergu. Divarpus gadu laikā Botass izcīnījis 5 uzvaras, kamēr viņa komandas biedrs Hamiltons šai pašā laikā triumfējis 28 reizes.

Lai gan šobrīd Botasa vārds nav nopietni saistīts ne ar vienu citu komandu, tiek baumots, ka ‘B’ plāns esot “Haas” komanda, kur neapmierinošu sniegumu demonstrē Romēns Grožāns. Par Botasa nākamo pieturvietu var kļūt arī “Ferrari”, “Renault” vai “Williams”. Ļoti maz ticams, ka Valteri atradīs vietu kādā no atlikušajām sešām komandām.