“McLaren” komanda nākamgad aizvadīs pilnu sezonu IndyCar čempionātā, sadarbojoties ar “Arrow Schmidt Peterson Motorsports” vienību un izmantojot “Chevrolet” ražotos dzinējus.

Projektu pārraudzīs un vadīs bijušais IndyCar čempions Žils de Ferāns, kura pakalpojumi tika izmantoti arī abos neveiksmīgajos mēģinājumos iekarot Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstes 2017. gadā un šai pavasarī. Šī būs pirmā reize, kad “McLaren” aizvada pilnu sezonu aizokeāna notiekošajā čempionātā kopš 1979. gada.

“Arrow Schmidt Peterson Motorsports” būs jau trešā komanda, ar ko “McLaren” sadarbosies. četru gadu laikā. Pēc Alonso dzinēja defekta 2017. gada Indy 500 un “McLaren” vienības nesaskaņām ar “Honda” pēc izgāšanās arī F1 čempionātā “Andretti Autosport” nebija gatavi piešķirt spāņu braucējam vietu mašīnā ar alternatīvu – “Chevrolet” dzinēju. Tas pavēra durvis “Carlin”, taču pēc vairākām apkaunojošām problēmām, Alonso nemaz nekvalificējās šī gada sacīkstēm. “McLaren” izmantos “Chevrolet” dzinējus, lai gan “Schmidt Peterson Motorsports” pirms tam startēja ar “Honda” ražojumiem.

“F1LV

Pērn “Schmidt Peterson Motorsports” komanda ar Džeimsu Hinčklifu pie stūres izcīnīja vienu uzvaru, bet komandas otrais braucējs Roberts Vikenss tika atzīts par gada labāko debitantu, neraugoties uz šaušalīgo avāriju, kas, visticamāk, pielika punktu Vikensa karjerai. Šogad Vikensa vietu ieņēma Fēlikss Rozenkvists, kurš arī ir ceļā uz gada debitanta titulu.

Vēl nav zināms, kuri braucēji pārstāvēs vienību nākamgad, taču Fernando Alonso jau paguvis izteikties, ka neplāno aizvadīt pilnu sezonu. Pastāv gan iespēja, ka divkārtējais F1 čempions varētu pievienoties uz Indianapolisas nedēļas nogali, cerībā aizsniegties līdz pēdējam trūkstošajam ‘Triple Crown’ panākumam.

Džeimsam Hinčklifam gadu gaitā ir izveidojusies cieša saikne ar “Honda”, tādēļ domājams, ka 32 gadus vecais braucējs pametīs vienību. Par nopietnu kandidātu tiek uzskatīts F1 pieredzi guvušais brazīlietis Felipe Nasrs, kā arī “Williams” rezerves braucējs un F2 zvaigzne Nikolā Latifi, kura tēvs ir veicis nopietnas investīcijas “McLaren” komandā.