44 gadu vecumā par mata tiesu no bojāejas izmucis divkārtējais Daitonas 500 jūdžu uzvarētājs un viens no 21. gadsimta izcilākajiem NASCAR braucējiem Deils Ernhards Jr, kura lidmašīna Elizabettonā piedzīvoja šaušalīgu avāriju.

“Cessna Citation 680” lidmašīna, kurā atradās Ernhards Jr., viņa sieva, gadu vecā meita un ģimenes suns tuvojās Elizabettonas lidostai ar degošu dzinēju, tomēr prasmīgais pilots prata to nosēdināt veiksmīgi.

Pēc aculiecinieku stāstītā, lidmašīna gan vairākas reizes atsitās pret zemi, pirms sāka ripot pa skrejceļu, bet apstājās gandrīz 100 metrus tālāk esošajā zāles pļavā. Pāris minūšu laikā glābšanas dienesti ieradās notikuma vietā, taču abi piloti un Ernharda Jr. ģimene jau bija paguvuši tikt ārā no lidmašīnas. Uzreiz pēc apstāšanās liesmas strauji pārņēma lidmašīnas aizmugurējo daļu un tā praktiski pilnībā nodega pirms ugunsdzēsēji varēja uzsākt savu darbu.

“F1LV

Ernhards Jr. atradās ceļā uz Tenesī štatā esošo Bristoli, kur šonakt risinājās NASCAR sacensības, lai strādātu par ekspertu vietējā televīzijā. Pēc šaušalīgā notikuma bijušais braucējs tika nogādāts slimnīcā ar vairākām nelielām traumām, galvenokārt, nobrāzumiem, un sasitumiem, taču īsi pēc pārbaužu veikšanas tika izrakstīts.

Deila Ernharda Jr. tēvs Deils Ernhards Sr. bija izcils NASCAR braucējs, 7 reizes kļūstot par čempionu. 2001. gadā abi Ernhardi un Maikls Valtrips cīnījās par uzvaru Deitonas 500 jūdžu sacīkstēs līdz Ernhards Sr. piedzīvoja smagu avāriju priekšpēdējā aplī un no trieciena rezultātā gūtajām traumām gāja bojā 49 gadu vecumā.