“Alfa Romeo” komandas vadītājs Frederiks Vasūrs norādījis, ka vienībai ir ļoti viegli sastrādāties ar 2007. gada F1 čempionu Kimi Raikonenu, pateicoties somu braucēja apņēmībai un entuziastiskajai pieejai.

Raikonens “Alfa Romeo” komandai pievienojās šosezon, veicot rokādi ar Šarlu Leklerku, kurš devās uz “Ferrari”. “Priekšrocības darbā ar Kimi ir tādas, ka pērn pirms līguma parakstīšanas pavadījām vairākas stundas, diskutējot par komandu, tās plusiem un mīnusiem, par to, ko var uzlabot un ko vajag uzlabot. Mēs bijām ļoti atklāti, stāstot par reālo situāciju kompānijā. Manuprāt, tādēļ viņš nav pārsteigts par problēmām, jo zinājām, ka tādas būs,” skaidro Vasūrs.

Viņš ir pilnībā iesaistījies šai projektā. Nezinu, kāda bija situācija pērn ar “Ferrari”, jo tur neatrados, bet mums viss strādā lieliski. Man svarīgākais ir pārliecība, ka viņš ir pilnībā ieinteresēts. Tas nozīmē, ka viņš dosies uz komandas bāzi, motivēs citus puišus un būs prasīgs. Viņš tāds ir. Es nevēlos, lai viņš sāktu atslābt. Komandā vajag kādu, kurš iet pēc rezultāta. Tas ir svarīgi un ļoti vērtīgi arī inženieriem, taču viņš apzinās, ka neatrodas “Ferrari” vai “Mercedes” un visu nevar salabot divu nedēļu laikā.

“F1LV

Kimi Raikonens ir pārliecinoši vecākais un pieredzējušākais braucējs F1 čempionātā. Somu ‘ledus vīram’ 17. oktobrī paliks 40 gadi, kamēr otrs vecākais braucējs ir Roberts Kubica (34 gadi).

Psiholoģiskais aspekts ir ļoti svarīgs. Man izskatās, ka viņam patīk atmosfēra. Mums ir bijušas pārrunas. Viss ir ļoti tieši – melns un balts. Godīgi sakot, situāciju ir ļoti viegli kontrolēt, par ko esmu ļoti priecīgs. Mašīnā viņš paveic fantastisku darbu, dodas uz komandas bāzi katru nedēļu un ir pilnībā pārņemts. Labāk vairs nevar būt,” piebilst Vasūrs.

Līdz vasaras pārtraukumam Kimi Raikonens guvis 31 punktu, kas viņam ļauj ieņemt astoto vietu čempionāta kopvērtējumā. Raikonena komandas biedrs Antonio Džiovinaci šai laikā ticis tikai pie viena punkta un apsteidz vienīgi abus “Williams” braucējus. Konstruktoru kausā “Alfa Romeo” šobrīd atrodas septītajā pozīcijā, taču no piektās līdz devītajai vietai komandas šķir tikai 17 punkti.

Katrā komandā ir savi pienākumi un termiņi. Citās komandās jāstrādā vairāk, citās mazāk; citās politikai ir liela nozīme, citās tās vispār nav. Visi cenšas sasniegt vienu un to pašu rezultātu, tomēr ceļš uz to nav vienāds. Dažkārt iemītās takas atšķiras. Šeit ir daudz atbrīvotāka atmosfēra, viss akcents tiek likts uz sacīkstēm, nevis politiku. Manuprāt, tā ir vieglāk visiem,” pirms sezonas stāstīja Raikonens.