Šodien oficiāli apstiprināts, ka Barselonas trasē notiekošā Spānijas Grand Prix saglabās savu vietu F1 čempionāta kalendārā arī nākamsezon.

Šogad tika apstiprināta Zandvortas trases atgriešanās kalendārā. Nīderlandes posma rīkošana paredzēta maija vidū, kas tradicionāli bija Spānijas GP laiks. Pagaidām vēl nav zināms aptuvenais Spānijas posma norises datums.

Pēc čempionāta rīkotāju aplēsēm Spānijas Grand Prix pēdējo trīs gadu kopējais skatītāju apmeklējums pārsniedz pusmiljonu, nodrošinot reģionam 163 miljonu EUR ienākumus. Līgums par Spānijas GP rīkošanu noslēgts tikai uz vienu sezonu, tomēr posma organizatori ir apņēmības pilni atjaunot infrastruktūru, lai radītu modernu trases kompleksu un nodrošinātu sacīkšu rīkošanu arī ilgtermiņā.

“F1LV

“Liberty Media” vadītājs Čeiss Kerijs norādīja, ka lielu ieguldījumu posma saglabāšanā veicis Katalonijas prezidents Kuims Torra un jau tuvāko mēnešu laikā tiks meklēti risinājumi, lai nodrošinātu Spānijas posma saglabāšanu arī nākotnē.

Sezonas sākumā Spānijas GP bija viens no pieciem, kuru līgums beidzās šīs sezonas izskaņā, tomēr Silverstouna un Mehiko vienojās par ilgtermiņa risinājumu, kamēr Moncas īpašnieki ir pārliecināti, ka pavisam drīz pie jauna līguma tiks arī Itālijas GP. Līdz ar Nīderlandes un Vjetnamas pievienošanu savu vietu kalendārā, visticamāk, nāksies zaudēt Hokenheimai. Neraugoties uz to, F1 čempionātu pirmoreiz gaida 22 posmu gara sezona.