Siltajā un saulainajā Lojekas trasē uzsākts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta astotais posms Bretagne World RX of France. Pirmajā sacensību dienā Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis aizvadīja divus stabilus braucienus un kopējā ieskaitē ieņem astoto vietu.

Pirmo kvalifikāciju Jānim Baumanim bija iespēja uzsākt no iekšmalas. Apdomīgs un pārdomāts starts ļāva izvairīties no kontakta ar konkurentiem un iekārtoties otrajā pozīcijā priekšā Andreasam Bakerudam. Norvēģu braucējs jau pirmajā aplī devas džokerī. Jānim izdevās aizsargāt savu pozīciju, savu džokeri veicot nākamajā aplī. Bakeruda radīto spiedienu Baumanis izturēja un kopējā ieskaitē sasniedza septīto labāko rezultātu.

Arī otrajā braucienā, cīkstoties ar trim čempiona titula kandidātiem, Jānis veica ļoti labu startu un pirmo pagriezienu izbrauca otrajā pozīcijā. Jau atkal trasē nācās satikties ar Bakerudu, kurš šoreiz izrādījās pārāks. Finišu Baumanis sasniedza priekšā kopvērtējuma līderim Kevinam Hansenam.

“F1LV

Kopējā ieskaitē tas ļāva ierindoties 11. pozīcijā, bet pirmo dienu noslēgt 8. vietā ar 70 kvalifikācijas punktiem. Sacensības Francijā noslēgsies svētdien, kad tiks aizvadītas abas atlikušās kvalifikācijas, kā arī pusfināli un fināla brauciens.

Jānis Baumanis: “Pēc lieliska rezultāta Kanādā, zinājām, ka Francijā ies grūtāk. Tur saķere uz asfalta bija daudz sliktāka nekā šeit, Francijā, it īpaši sausā laikā. Četru gadu laikā pagaidām te nav izdevies sasniegt labus rezultātus. Braukšana slapjā laikā mums būtu daudz parocīgāka.

Pirmā kvalifikācijas kārta padevās tīri laba. Otrajā centos sasniegt maksimumu, taču mašīna neklausīja, kā biju iecerējis, jo nebijām trāpījuši ar regulējumu izvēli. Starp abiem braucieniem trase bija pamainījusies un saķere palielinājās.

Neskatoties uz to, pēc pirmās dienas esmu līdzās Timuram Timerzjanovam, turklāt priekšā Kevinam Hansenam. Esam izlēmuši, kādas izmaiņas jāveic, lai pielāgotos svētdienas apstākļiem, jo parasti naktis te ir mitras. Rīt ir jauna diena un trasē jādodas ar jaunu sparu!”

Lielisku sniegumu šodien demonstrēja lietuvietis Rokas Baciuška. Vispirms Q1 nopelnījis iespēju otrajā braucienā startēt kopā ar ātrākajiem braucējiem, pagājušā gada Eiropas čempions S1600 klasē iekārtojās otrajā vietā aiz zibenīga starta veikušā Timo Šeidera, taču ar atšķirīgu džokera taktiku tika garām pieredzējušajam vācietim, izcīnot savu pirmo kvalifikācijas uzvaru karjerā. Pirmo dienu Baciuška noslēdz kā līderis.

Otro vietu kopējā ieskaitē ieņem Tomass Heikinens, kuram šis ir pirmais starts šosezon. Ar “GRX” vienības “Hyundai” automašīnu somu pilots bija ātrākais pirmajā kvalifikācijā, bet otrajā braucienā palika sestais.

Ne pārāk veiksmīga šī diena izvērtās visiem titula kandidātiem – Timijs Hansens, Andreass Bakeruds un Niklass Gronholms noslēdz labāko sešinieku, bet Kevins Hansens pēc diviem vājiem startiem, sadursmes ar Hervi Lemonjē un nespējas apdzīt Jāni Baumani pirmo sacensību dienu noslēdz tikai 11. pozīcijā.

Francijas posma 1. dienas rezultāti

Grafiks: FIA World Rallycross