“Haas” komandas vadītājs Gunters Steiners ir apstiprinājis, ka amerikāņu vienība ved pārrunas ar Robertu Kubicu, cerībā, ka poļu braucējs 2020. gadā pievienosies komandai kā testu un simulatora braucējs.

Īsi pirms Singapūras posma 34 gadus vecais Kubica paziņoja, ka sezonas izskaņā pametīs “Williams” komandu, kas, visticamāk, arī pieliks punktu viņa karjerai kā F1 pamatsastāva braucējam. Šobrīd Kubicas vārds tiek saistīts ar DTM čempionātā startējošo “Audi” vienību, tomēr oficiālu paziņojumu šai sakarā no abām pusēm vēl nav publicēti.

Viss ir iespējams. Šobrīd veicam pārrunas. Es vienmēr runāju ar daudz cilvēkiem, lai uzlabotu situāciju. Vēl nezinu, vai vienosimies. Man vēl jāaprunājas ar Robertu, vai viņš to tiešām vēlas tagad, kad ir paziņojis par aiziešanu no “Williams” un plāni nav mainījušies,” stāsta Steiners.

Viņam ir plaša pieredze un reputācija kā vienam no labākajiem testu un simulatoru braucējiem. Ar viņu vēl neesmu strādājis, taču vairākiem cilvēkiem man apkārt ir bijusi šāda izdevība un viņi visi ļoti ciena Robertu. Domāju, ka viņš nevar vai negrib pilna laika slodzi, taču viņš varēs uzstādīt labu latiņu.

Steiners arī uzsvēra, ka Kubicam tiktu dota iespēja piedalīties piektdienas treniņos, lai labāk izprastu atšķirības starp mašīnas uzvedību trasē un simulatorā. Pagaidām gan pārrunas ir pašā sākuma fāzē un “Racing Point” arī vēlās iegūt Kubicu līdzīgā amatā.