Ar “Mercedes” pilota Luisa Hamiltona uzvaru noslēgusies Krievijas Grand Prix sacīkste, kamēr atlikušās pjedestāla vietas ieņēma Valteri Botass un Šarls Leklerks.

Sacīkstes startā Sebastianam Fetelam izdevās izmantot komandas biedra Leklerka aizvēju, tiekot garām ne tikai Hamiltonam, bet arī pašam Leklerkam, kas ļāva iekārtoties līderpozīcijā.

Tikmēr, peletona aizmugurē, Antonio Džiovinaci pirmajā līkumā tika iespiests starp Romēnu Grožānu un Danielu Rikardo. Grožāns pēc sadursmes palika trases barjerās, līdz ar to trasē devās drošības mašīna.

“F1LV

Pēc drošības mašīnas došanās malā Fetels savu pārsvaru pār Leklerku palielināja, tomēr “Ferrari” komanda vairākkārt lūdzu Fetelam atdot savu pozīciju komandas biedram. Vācietis gan nepaklausīja, kādēļ “Ferrari” nācās Leklerku iesaukt pitstopā kā pirmo, lai ar boksu apmeklējuma palīdzību tiktu garām otram “Ferrari” braucējam.

Tas sarkanajiem arī izdevās, tomēr jau nākamajā aplī pēc sava boksu apmeklējuma atteicās darboties Fetela MGU-K dzinēja komponente, līdz ar to četrkārtējais pasaules čempions palika trases malā. Tika iedarbināta virtuālā drošības mašīna, kuras laikā boksos devās abi “Mercedes” braucēji Hamiltons un Botass, turklāt Hamiltonam izdevās trasē atgriezties priekšā monegaskam Leklerkam.

Virtuālās drošības mašīnas laikā avāriju piedzīvoja “Williams” pilots Džordžs Rasels, kas lika trasē doties īstajai drošības mašīnai. Šai brīdī vēl vienā pitstopā devās Leklerks, lai tiktu pie svaigām mīkstākā sastāva riepām, tomēr šī “Ferrari” stratēģija nenostrādāja, jo pēc restarta Leklerkam vairs neizdevās būt tik ātram.

Atlikušo sacīkstes daļu Hamiltons pavadīja pārliecinošā sacīkstes vadībā, bet Leklerks, neraugoties uz mēģinājumiem apdzīt Botasu DRS zonā, netika garām, pirmajam trijniekam finišējot šādā pat secībā.

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika abi “Red Bull” piloti Makss Verstapens un Alekss Albons, kurš turklāt startēja no pēdējās starta vietas, bet pirmo sešinieku noslēdza “McLaren” braucējs Karloss Saincs.

Nākamais F1 posms pēc divām nedēļām norisināsies Suzukas trasē Japānā.

Krievijas GP – sacīkste