Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) izskaidrojusi, kādēļ Japanas GP pole position ieguvējs Sebastians Fetels netika sodīts par pāragra starta veikšanu. Fetela “Ferrari” formula izkustējās pirms luksoforu gaismu nodzišanas, tomēr starta brīdī tā neatradās kustībā. Tā kā Fetels sākotnēji nebija nostājies pie pašas starta līnijas, tad izkustēšanās rezultātā tā netika šķērsota un vācietis nepārkāpa starta procedūras noteikumus. Lai gan Fetels izmuka no soda, kas, visticamāk, liktu viņam atkāpties uz trešo vietu, tomēr startā zaudētais pārsvars pret Botasu vairs nebija atgūstams.

Uzreiz aiz Fetela startā par trešo vietu cīnījās otrs “Ferrari” braucējs Šarls Leklerks ar “Red Bull” zvaigzni Maksu Verstapenu. Kontakta radīto seku dēļ Verstapens izstājās un punktus Japānā neguva. Pēc sacīkstēm viņš pauda sašutumu par Leklerka rīcību: “Otrajā pagriezienā Šarls vienkārši ietriecās manas mašīnas sānā. Nedomāju, ka es varēju ko darīt citādāk. Mēs visi zinām, ka braucot aiz citas mašīnas tiek zaudēts piespiedējspēks. Tā nav atruna. Viņš ir pietiekami pieredzējis, lai to zinātu. Man šķita dīvaini, ka tiesneši sākumā nemaz negrasījās izmeklēt incidentu. Mana mašīna tika iznīcināta – sānos bija caurumi. Tad viņi nosprieda, ka lēmums tiks pieņemts pēc finiša. Kas vēl viņam jādara, lai saņemtu sodu? Man patīk kārtīga cīņa, bet tā bija pārgalvīga braukšana.”

“F1LV

Pēc finiša tiesneši nolēma Leklerkam piešķirt divus sodus. Pirmkārt, “Ferrari” braucējs saņēma 5 sekunžu sodu par avārijas izraisīšanu ar Verstapenu, kā arī papildus 10 sekunžu sodu par bīstamu braukšanu ar bojātu mašīnu. Uzreiz pēc avārijas Leklerks atteicās doties boksos un saglabāja trešo pozīciju, apdraudot pārējo braucēju drošību. Detaļa, kas nolūza no Leklerka mašīnas trāpīja aizmugurē esošā Luisa Hamiltona “Mercedes” formulai, nolaužot labo atpakaļskata spoguli. Pēc 15 sekunžu pieskaitīšanas, Leklerks atkritis uz septīto pozīciju aiz “Renault” braucēja Daniela Rikjardo. Leklerks arī tika pie diviem soda punktiem (par sadursmi), bet “Ferrari” par Leklerka laicīgu neiesaukšanu boksos sodīta ar 25 tūkstošu EUR naudas sodu.