Starptautiskā Automobiļu federācija uzsākusi izmeklēšanu par nekorektu sacīkšu noslēgšanu Japānā. Rūtotais finiša karogs braucēju stūres ekrānos parādījās apli agrāk kā vajadzīgs, līdz ar to rezultātos ieviestas vairākas korekcijas.

Paredzētā sacīkšu distance bija 53 apļi, tomēr finiša karogs braucējiem parādījās jau pēc 52 apļiem. Līdz ar to rezultātu ieskaitē netiek ņemti vērā notikumi pēdējā sacīkšu aplī. Ja vadošajiem braucējiem situācija nerada izmaiņas (Hamiltons savu ātrāko apli veica 45. aplī), tad labāko desmitnieka beigās galvenais ieguvējs ir Serhio Peress.

Meksikāņu braucējs savā pēdējā aplī cīnījās par astoto vietu ar Pjēru Gazlī, tomēr abu formulas saskārās. Peress piedzīvoja avāriju un nefinišēja, kamēr Gazlī nosargāja astoto vietu. Līdz ar rezultātu korekcijām Peress atguvis devīto vietu un divus punktus čempionāta ieskaitē, kamēr Hulkenbergs nokritis uz desmito vietu, bet Peresa komandas biedrs Lenss Strols zaudējis savu vienīgo punktu.

“F1LV

Šī nav pirmā reize, kad misēkļi ar karogiem izmaina rezultātus vēl pēc finiša. Pēdējoreiz šāda situācija tika novērota pērn Kanādā, kad rūtotais karogs tika novicināts divus apļus pa agru.