“Ferrari” komanda arī pēc 2021.gada saglavās veto tiesības ar ierobežojumiem. Fernando Alonso joprojām neziņā par savu nākotni Formulā 1. Makss Verstapens neatbalsta kvalifikācijas sacīkstes.

“Ferrari” arī turpmāk saglabās neviennozīmīgi vērtētās veto tiesības Formula 1 noteikumu izmaiņu pieņemšanā, apgalvo itāļu avīze “La Gazzetta dello Sport”. Pagājušā nedēļā notika pēdējā komandu, FIA un “Liberty Media” tikšanās pirms jauno 2021.gada noteikumu pieņemšanas termiņa 31.oktobrī. Arī vācu “Auto Bild” ziņo, ka tikšanās noritējusi saraustīti, jo komandas atkal piedāvājušas vairākus alternatīvus noteikumu izmaiņu variantus, kas galarezultātā varētu aizkavēt jauno noteikumu pieņemšanu. Tostarp “Ferrari” varētu saglabāt veto tiesības, lai gan pēc 2021.gada tam piemēroti vairāki izņēmuma gadījumi – Maranello komanda varētu uzlikt veto tikai notikumu izmaiņām, kas skar jaudas agregātus, finansu sfēru un noteikumiem, kas ietekmē ‘pašu Formula 1 būtību’.

Foto: McLaren F1

Es varētu atgriezties, lai izbaudītu Formulu 1, jo tas nebija iespējams, kad tur startēju pēdējos gadus

Fernando Alonso

Uz jautājumu vai viņš varētu atgriezties Formulā 1, Fernando Alonso atbildējis ļoti izvairīgi ar vārdiem “varbūt” un “redzēsim”. Flavio Briatore, kuram joprojām ir ciešas saiknes ar spāni, pirms Japānas GP atzina, ka Alonso varētu atgriezties tikai “Mercedes”, “Ferrari” vai “Red Bull“ komandās. “Visi man jautā vai es atgriezīšos,” Alonso atzina spāņu TV. “Taču šobrīd man nav konkrētu plānu. Es nezinu vai piedāvājums no “Ferrari” mainītu manu nostāju, redzēsim. Mana atgriešanās nav neiespējama, taču tā paliek sarežģītāka ar mavu vecumu. Es varētu atgriezties, lai izbaudītu Formulu 1, jo tas nebija iespējams, kad tur startēju pēdējos gadus. Pagaidām nekas nav mainījies, es atvadījos no F1 2018.gadā Abu Dabī, tad ievilku dziļu elpu un iztīrīju savu galvu, jo sezonas pirms tam bija ļoti sarežģītas.” Šobrīd Alonso gatavojas savai iespējamai debijai Dakaras rallijreidā ar “Toyota” komandu.

Makss Verstapens ir atbalstījis esošā kvalifikācijas formāta saglabāšanu F1. Pagājušās nedēļas komandu, FIA un “Liberty Media” tikšanās reizē F1 vienības esot noraidījušas Rosa Brauna piedāvājumu nākamgad trīs posmos izmēģināt kvalifikācijas sprinta sacīksti. “Es nesaprotu, ko viņi ar to gribēja panākt,” Verstapens paziņoja “Ziggo Sport”. “Tas ir bezjēdzīgi. Ja svētdienas sacīkste ir aizraujošas visas 90 minūtes, tad nav jēgas neko mainīt sestdien. Tik nopietnas izmaiņas kvalifikācijā būtu jāveic tikai tad, ja svētdienas sacīkste nebūtu interesanta, taču šobrīd tā nav! Turklāt mēs piloti ļoti negribētu, ka šeit viss kļūst tikai šovs un sportiskais elements pazūd. Lielaijiem bosiem jābūt uzmanīgiem, lai saglabātu Formulu 1 kā sportu.”