Makss Verstapens kļuva par Meksikas GP kvalifikācijas uzvarētāju pēc tam, kad pēdējās kvalifikācijas sekundēs pēdējā līkumā smagi avarēja Valteri Botass, pieliekot punktu pārējo pilotu centieniem uzlabot savu rezultātu. No pirmās starta rindas startēs arī Šarls Leklērs.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā izstājās abi “Williams” piloti Džordžs Rasels un Roberts Kubica, abi “Haas” piloti Kevins Magnusens un Romēns Grožāns, kā arī Lans Strols, kamēr viņa komandas biedrs un mājnieks Serhio Peress ierindojās 13.vietā un iekļuva Q2. Labākos apļa laikus Q1 uzrādīja abi “Red Bull“ piloti Alekss Alebons un Makss Verstapens, kurš veica tikai 3 apļus.

Otrajā kvalifikācijas kārtā izšķirošajam braucienam, kas nosaka riepas startam svētdienas sacīkstē, “Mercedes” piloti izvēlējās vidējā sastāva riepas, lai mēģinātu ar stratēģijas palīdzību pārspēt ātrās “Ferrari” formulas. Maranello komandas piloti uz to atbildēja ar lēniem apļiem ar mīkstā sastāva riepām, lai abu pilotu iepriekš uzrādītie apļi ar vidējā sastāva riepām paliku labākie un ļautu startēt ar šīm riepām arī sacīkstē. Tostarp no Q2 izstājās abi “Alfa Romeo” piloti Kimi Raikonens un Antonio Džiovinaci, abi “Renault” piloti Niko Hulkenbergs un Daniels Rikardo, kā arī mājnieks Serhio Peress.

“F1LV

Pēc pirmajiem mēģinājumiem Q1 ātrākais laiks piederēja Maksam Verstapenam, kurš pēdējais izbrauca no boksiem izšķirošajam lidojošajam aplim. No līderiem pirmais izšķirošo apli pabeidza Šarls Leklērs, kurš pieļāva kļūdu stadiona sekcijā un palika otrajā vietā, bet viņam aizmugurē pēdējā līkumā tobrīd avāriju piedzīvoja Valteri Botass, izārdot barjeras. Dzeltenie karogi nozīmēja, ka neviens no sekotājiem savu apļa laiku vairs neuzlaboja un Verstapens bez cīņas saglabāja pirmo pozīciju.

Meksikas GP – Kvalifikācija