Maksam Verstapenam atņemta pirmā starta pozīcijas pēc Meksikas GP kvalifikācijas, jo tiesneši piešķīra holandietim trīs starta pozīciju sodu par dzelteno karogu ignorēšanu pēc Valteri Botas avārijas.

Valteri Botass avarēja 17.līkumā pirms izejas uz starta finiša taisnes, bet aiz viņa braucošais Verstapens ignorēja vienu dzelteno karogu un uzlaboja savu apļa laiku ceļā uz pole position. Ironiskā kārtā Verstapenam nebija nepieciešams uzlabot rezultātu, jo viņš bija ātrākais arī pirms tam un neviens no konkurentiem savu rezultātu uzlabot nespēja vai viņiem netika dota tāda iespēja pēc somu pilota avārijas.

Arī pats Verstapens tiesnešiem atzina, ka redzējis Botasa avāriju, bet nav pamanījis dzelteno karogu un tāpēc nav samazinājis ātrumu. Tomēr on-board kamerā labi redzami dzeltenais karogs, kas tiesnešiem deva pamatu sodīt Verstapenu. Tieši pirms Verstapena trasē atradās Fetels, kurš visu paveica pēc noteikumiem – trešajā sektorā ievērojami samazinot ātrumu.

“F1LV

Pēc Verstapena soda viņš startēs no ceturtās pozīcijas, bet pirmajā starta rindā būs abi “Ferrari” piloti – Šarls Leklērs un Sebastians Fetels.