Ar posmu Dienvidāfrikā noslēgusies FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta sezona, kurā, ar vienādu punktu skaitu kā savam galvenajam konkurentam Andreasam Bakerūdam, par čempionu kļuva Timijs Hansens.

Trešajā kvalifikācijas kārtā abi vadošie piloti Hansens un Bakerūds ieņēma pirmās divas pozīcijas, bet aiz viņiem palika Niklass Gronholms, kurš, neraugoties uz falšstartu un diviem džokerapļiem, vinnēja savu braucienu.

Jānis Baumanis savā braucienā palika aiz brāļiem Hanseniem, koplaikā uzrādot atzīstamu sesto rezultātu.

Ceturtajā kvalifikācijā vēlreiz savu ātrumu apliecināja Gronholms, četru apļu braucienu veicot visātrāk no visiem, bet aiz soma, vēlreiz viens aiz otra, finišēja Bakerūds un Hansens. Jānim 7. vieta ceturtajā kārtā, tādu pašu vietu ieņemot arī pēc kvalifikācijām.

Pirmajā pusfinālā, kurā startēja arī Baumanis, startā vadībā izvirzījās Bakerūds, aiz kura iekārtojās Gronholms. Pirmajos līkumos Baumanis cīnījās ar Timuru Timerzjanovu par pēdējo vietu uz fināliem, tomēr piedzīvota sadursme un tehnisks defekts pēc tās Latvijas sportistam nozīmēja nedaudz priekšlaicīgu sezonas noslēgumu. Turpinājumā līderi stabili aizvadīja atlikušo brauciena daļu, tādā secībā arī sasniedzot finālu.

Otrajā pusfinālā jau startā abi brāļi Hanseni pārliecinoši ieguva vadību braucienā, bet aiz viņiem sākās cīņas. Galu galā savstarpēju avāriju piedzīvoja “GCK” komandas braucēji Gijams de Riders un Gerlēns Šišerī. Arī Timo Šeiders sadursmju rezultātā tika aizkavēts, līdz ar to viņam neizdevās pacīnīties ar brāļiem Hanseniem, tomēr izdevās iekļūt sezonas pēdējā finālbraucienā.

Finālā labāk startēja Bakerūds, pirmā apļa lielāko daļu atrodoties līderpozīcijā, tomēr vienā no trases līkumiem uz grants sekcijas norvēģis izslīdēja ārmalā. To centās izmantot Timijs Hansens, tomēr abi sportisti sadūrās. Bakerūds neskatoties uz ietriekšanos trases nožogojumā gan saglabāja otro pozīciju, kamēr Hansens trasē atpakaļ atgriezās piektajā vietā. Pie šāda izkārtojuma ar viena punkta pārsvaru čempions būtu bijis Bakerūds, tomēr intrigas trasē turpinājās. Ar tehniskām problēmām ļoti lēns palika Šeidera auto, kas ļāva Hansenam pacelties vietu augstāk. Līdz sacīkstes finišam vairs braucēju izkārtojums nemainījās, ļaujot Hansenam kļūt par 2019. gada pasaules čempionu. Interesanti, ka abiem līderiem punktu skaits noslēdzot sezonu ir vienāds, tomēr Hansens šosezon ir izcīnījis vairāk uzvaru.

Finālbraucienā uzvaru izcīnīja Gronholms, kārtējo reizi apliecinot “Hyundai” automašīnas ātrumu. Aiz Gronholma un Bakerūda noslēdzošo goda pjedestāla pozīciju ieguva Timerzjanovs, kuram izdevās čempionāta kopvērtējumā apsteigt Jāni Baumani un pacelties uz piekto vietu.