Šarla Leklerka izredzes uz labu rezultātu Brazīlijā strauji sarukušas. “Ferrari” braucējam būs nepieciešams jauns dzinējs, kā rezultātā nāksies saņemt starta pozīciju sodu. Pagājušajā posmā Teksasā Leklerks nobrauca malā sestdienas treniņbraucienos eļļas noplūdes dēļ. Komandas vadītājs Mattia Binotto apliecināja, ka to dzinēju Leklerks vairs neizmantos. Tikai iekšdedzes dzinēja (ICE) maiņa Leklerkam maksās 10 starta vietas, tomēr pastāv iespēja, ka situācija tiks izmantota, lai nomainītu arī vēl kādu jaudas agregāta komponenti. Interlagosas trase ir samērā plata ar labām apdzīšanas iespējām, tādēļ ir loģiski, ka visi braucēji, kuriem vēl šogad nāksies saņemt sodus, tos izcietīs Brazīlijā, nevis šaurajās Abū Dabī ieliņās, kur apdzīšanas iespējas ir mazas un sacīkstes parasti ir vienmuļas un garlaicīgas.

“Mercedes” komanda uz Brazīliju dosies bez sava vadītāja Toto Volfa. Šī būs pirmā reize kopš 2013. gada, kad Volfs izlaidīs F1 posmu. Austriešu speciālists stāsta, ka lēmums pieņemts tādēļ, ka sezonas mērķis jau ir izpildīts un abi tituli nodrošināti, tādēļ viņš vēlas pavadīt vairāk laika Eiropā, koncentrējoties uz citiem projektiem. Volfs gan norādījis, ka tas nenozīmē, ka darbs komandā apstājies un tā joprojām vēlas noslēgt sezonu ar pēc iespējas labākiem rezultātiem, lai starpsezonā tā dotos pēc iespējas labākā noskaņojumā.

Makss Verstapens veltījis ne pārāk glaimojošas frāzes šīs sezonas čempionam Luisam Hamiltonam. “Šim sporta veidam jaunās paaudzes ienākšana nāk tikai par labu. Cerams drīz mēs to pārņemsim. Sāk jau palikt garlaicīgi, redzot Luisu uzvaram. Mums jācenšas tas mainīt. Viņš paliek vecāks un pienāks brīdis, kad viņš pārtrauks braukt. Ja godīgi, viss būs atkarīgs no komandas, nevis paša Luisa. Ja “Mercedes” turpinās radīt dominējošas mašīnas, viņš, protams, uzvarēs, tādēļ kā komandai mums jācenšas viņus pārspēt. Domāju, ka esam uz pareizā ceļa,” piebilst Verstapens, kuram šogad tāpat kā vēl vienam jaunajam talantam Šarlam Leklerkam šoruden palika 22 gadi. Hamiltons šai vecumā tikai debitēja F1 čempionātā.