Trīskārtējais MotoGP pasaules čempions Horhe Lorenco ir nolēmis likt punktu savai MotoGP braucēja karjerai.

Šajā sezonā Lorenco pievienojās “Honda” komandai, tomēr sezona padevās ļoti smaga – spānis nespēja pielāgoties motociklam un piedzīvoja vairākus nopietnus krietienus, pēc viena no kuriem tika gūtas mugurkaula traumas.

“Es vienmēr esmu domājis, ka sacīkšu braucējam mūžā ir četras svarīgas dienas: viena, kad viņš aizvada pirmo sacīksti, viena, kad tiek gūta pirmā uzvara un vēl viena, kad tiek izcīnīts pirmais tituls – turklāt ne visiem izdodas nokļūt līdz titulam,” paziņoja Lorenco. “Un tad, protams, ir diena, kad braucējs beidz karjeru. Kā jūs visi šeit esat jau nojautuši – es esmu izlēmis beigt karjeru.”

Lorenco debitēja Pasaules čempionātā 125cc klasē 2002.gadā, kad viņam tikai 15 gadi un nākamajā gadā izcīnīja pirmo uzvaru Brazīlijā. Pirmajā pilnajā sezonā Lorenco giva četras uzvaras un ceturto vietu kopvērtējumā. 2006. un 2007.gadā Lorenco izcīnīja divus 250cc klases titulus un 2008.gadā ieradās MotoGP klasē, jau divus gadus iepriekš noslēdzot līgumu ar “Yamaha”.

Lorenco jau debijas sacīkstē izcīnīja pole Katarā un pirmo uzvaru Portugālē, lai gan sezona tika izbojāta ar vairākām traumām. 2009.gadā Lorenco iesaistījās cīņā par titulu ar komandas biedru Valentīno Rossi. Cīņa turpinājās arī 2010.gadā, kad avīžu virsrakstos nokļuva aizkulišu cīņa ar Rosi. Pats Rosi lauza kāju šajā sezonā un tas pavēra iespēju visai viegli pie pirmā MotoGP titula tikt Lorenco. Tad 2012.gadā Lorenco pārspēja Dani Pedrosu cīņā par titulu, bet 2015.gadā atkal aizvadīja aizraujošu cīņu ar Rosi, cīņā par savu trešo titulu. Tādejādi Lorenco ir vienīgais braucējs, kas pārspējis Marku Markesu kādā no sezonām kopš viņa pievienošanās MotoGP klasē 2013.gadā.

Pēc deviņiem gadiem “Yamaha”, 2017.gadā sekoja pāreja uz “Ducati”, kur pirmajā gadā bija smags pielāgošanās process, bet otrajā tika izcīnītas trīs uzvaras, tomēr sezonas izskaņā tika gūta plaukstas locītavas trauma.

Kopumā karjerā Horhe Lorenco izcīnījis piecus čempiona titulus, 68 Grand Prix uzvaras, no tām 47 MotoGP klasē.