Īsi pirms MotoGP sezonas pēdējā posma īpašā preses konferencē Valensijā trīskārtējais MotoGP čempions Horhe Lorenco paziņoja par karjeras noslēgšanu. Piepeši čempionāta spēcīgākajai vienībai nācās meklēt jaunu braucēju un nu tās meklējumi ir noslēgušies.

Par Lorenco aizvietotāju kļuvis Alekss Markess. Uzreiz jāpiemin, ka kārotā vakance nav iegūta tikai pateicoties uzvārdam un brāļa sasniegumiem, jo šosezon Alekss kļuva par Moto2 čempionu “Marc VDS Racing Team” komandas sastāvā. Šī bija Markesa piektā sezona Moto2 čempionātā. Pirms tam 2014. gadā viņam izdevās kļūt arī par Moto3 čempionu.

Ilgāku laiku par favorītu uz Lorenco vietu tika uzskatīts cits bijušais Moto2 čempions Johans Zarko. Francūzis sevi lieliski apliecināja arī pēdējos posmos pie “Honda” motocikla stūres, tomēr nu, visticamāk, raudzīsies “Ducati” virzienā.

“F1LV

“Repsol Honda”, kas šogad uzvarēja MotoGP čempionāta komandu ieskaitē, līgumu ar Aleksu Markesu noslēgusi uz vienu sezonu. Alekss jau pirms tam bija pagarinājis līgumu ar savu esošo komandu, cerībā nosargāt Moto2 titulu, tomēr pēc negaidītā piedāvājuma saprotams, ka priekšroku deva MotoGP debijai.

MotoGP 2020. gada braucēju sastāvs

Komanda Motocikls Braucējs
Repsol Honda Team Honda Marks Markess
Alekss Markess
Ducati Team Ducati Andrea Doviciozo
Danilo Petruči
Monster Energy Yamaha Yamaha Maveriks Vinjaless
Valentino Rosi
Petronas Yamaha SRT Yamaha Fabio Kvartararo
Franko Morbidelli
Team SUZUKI ECSTAR Suzuki Žoans Mirs
Alekss Rinss
Pramac Racing Ducati Džeks Millers
Frančesko Bagnaja
LCR Honda Honda Takaaki Nakagami
Kals Kračlovs
Red Bull KTM Factory Racing KTM Pols Espargaro
Breds Binders
Aprilia Racing Team Gresini Aprilia Andrea Janone
Alekšs Espargaro
Red Bull KTM Tech 3 KTM Migels Oliveira
Ikers Lekuona
Avintia Racing Ducati Karels Abrahams
Tito Rabats