“Ferrari” faniem Brazīlijas Grand Prix atmiņās paliks ar treknu mīnusa zīmi. Abi braucēji Šarls Leklerks un Sebastians Fetels cīņā par ceturto vietu nesadalīja trasi un pēc sadursmes izstājās. Komandas iekšienē gaisotne gan neesot tik tumša, kā no malas varētu šķist.

Domāju, ka tas, ko lasu vai dzirdu diezgan atšķiras no tā, kas notiek komandas iekšienē. Tā ir taisnība, ka Moncā situāciju nebija viegli menedžēt. Viņiem nācās atklāti parunāties vienam ar otru,” stāsta komandas vadītājs Mattia Binotto, pieminot kvalifikācijas incidentu, kurā vairāki braucēji, tostarp Fetels, nepaguva uzsākt lidojošo apli.

Tas pats notika arī pēc Krievijas posma,” atgādina Binotto. Toreiz Fetels startā izmantoja Leklerka radīto aizvēju un nonāca pirmajā pozīcijā, vēlāk ignorējot komandas norādījumus atdot pozīciju Leklerkam.

“F1LV

Pašlaik viņiem ir labas attiecības un kopīgi viņiem iet labi. Protams, pēdējā posma notikumi neuzlabo situāciju, tomēr nedomāju, ka te ir radusies kāda drāma. Drīzāk to redzu kā izdevību tikt skaidrībā ar nepieciešamo pirms nākamā gada.”

Pēc sacensību finiša abiem grēkāžiem bija jādodas pie sava priekšnieka uz pārrunām. “Galvenais iemesls, kādēļ satiku viņus bija priekš manis paša. Teicu, lai viņi dodas uz intervijām un vienīgā lieta, ko priecātos dzirdēt, būtu tas, ka viņiem ir žēl komandas,” skaidro Binotto.

Leklerks norādījumus izpildīja precīzi, pēc sacīkstēm stāstot: “Domāju, ka esam pietiekami nobrieduši, lai šo incidentu atstātu sev aiz muguras. Beigu beigās mums abiem ir ļoti žēl komandas. Rezultāts ir ļoti sarūgtinošs, jo abas mašīnas nesasniedza finišu. Atstāsim to aiz muguras un turpināsim strādāt kopīgi.”

“Atļauja cīnīties nenozīmē, ka tādēļ jāsastrādā muļķības”

Mēs necenšamies viņus sodīt vai atrast vainīgo. Sacīkstēs viņiem tika atļauts cīnīties un viņi to zināja, tādēļ, ka mēs jau bijām nodrošinājuši otro vietu komandu ieskaitē un viņiem atlika vienīgi savstarpējā cīņa braucēju ieskaitē. Tomēr atļauja cīnīties nenozīmē, ka tādēļ jāsastrādā muļķības, it īpaši komandas biedru starpā, braucot ar “Ferrari”. Šī bija muļķīga epizode,” uzreiz pēc finiša teica Binotto.

Pēc negadījuma arī sacensību tiesneši izmeklēja incidentu, tomēr nolēma sodus nepiešķirt. Tas nozīmē, ka savstarpējās attiecības Leklerkam ar Fetelu būs jānoskaidro trasē, jo abiem jau kabatā ir līgums ar “Ferrari” arī uz 2020. gada sezonu.