Autobūves kompānija “Volkswagen” izplatījusi oficiālu paziņojumu par finansējuma pārtraukšanu visiem autosporta čempionātiem, kuros viņi startē ar iekšdedzes dzinējiem. Tā vietā vācu kompānija koncentrēsies uz elektromobiļu attīstību. Pēc “Volkswagen” emisiju skandāla tā ievērojami samazināja savu motorsporta programmu, 2016. gada izskaņā pametot WRC, bet divus gadus vēlāk aizejot arī no pasaules rallijkrosa čempionāta. Šogad “Volkswagen” ir pārstāvēta WTCR čempionātā ar divām komandām. Starp to braucējiem ir aŗi rallijkrosa leģenda Johans Kristofersons. Pieņemtais lēmums neattieksies uz citām “Volkswagen Group” pārziņā esošajām autobūves firmām, kā, piemēram, “Audi”, “Lamborghini”, “Škoda” un “Porsche”.

Šorīt Fudži trasē aizvadīts pirmais brauciens Japānas Super GT un Vācijas DTM čempionātu apvienotajām sacīkstēm. Šis posms netiek skaitīts neviena čempionāta ietvaros. Ja Vācijā pārāki bija DTM braucēji, tad Japānā savu godu vislabāk aizstāvēja vietējie ražotāji, kuriem šoreiz nebija jāpielāgojas braukšanai ar citādākām riepām, turklāt DTM mašīnas neguva DRS un ‘push to pass’ priekšrocības. Par uzvarētāju kļuva Niks Kasidijs ar “Lexus”, bet labāko rezultātu no vācu ražotājiem sasniedza “Audi”. Benuā Trelujērs aizvadīja vairākas spraigas cīņas un finišēja sestais. Divas pozīcijas zemāk finišēja DTM čempions Renē Rasts. Aleksa Zanardi “BMW” mašīnu piemeklēja problēmas ar dzinēju, tādēļ viņš izstājās. Vēl sliktāk klājās kvalifikācijas 2. vietas ieguvējam Loīkam Duvālam, kurš avarēja pa ceļam uz savu starta pozīciju. Super GT čempions Kenta Jamašita finišēja ceturtais, bet Džensons Batons šajās sacensībās nepiedalījās.

“F1LV

Viens no izcilākajiem aizokeāna braucējiem Sebastians Burdē nākamgad var palikt bez vietas IndyCar čempionātā. Burdē nav spējis piesaistīt cerētos sponsorus, tādēļ “Dale Coyne Racing”komandai nācies likt punktu sadarbībai ar četrkārtējo ChampCar čempionu un bijušo F1 braucēju. Aktivitātes IndyCar braucēju tirgū ar to vien nebeidzas – “Ed Carpenter Racing” komanda, kas ilgāku laiku atradās mediju uzmanībā kā potenciālā Niko Hulkenberga 2020. gada darba vieta, vienojusies ar Indy Lights zvaigzni Rinusu Vīkeju. Viņš nomainīs Spenseru Pigotu. Otrā mašīnā arī nākamsezon pats Eds Karpenters piedalīsies ovālu sacīkstēs, bet pārējos posmos šogad startēja Eds Džounss, ar kuru līgums pagaidām nav pagarināts.