Pēc ļoti neveiksmīgas debijas sezonas un trim secīgiem pole position britu autosportistam Aleksandram Simsam ar “BMW Andretti” komandas sagatavoto mašīnu šodien izdevās izcīnīt uzvaru Rijādā notikušajās Formula E sacensībās.

Simss kvalificējās pirmajā vietā, aiz sevis atstājot čempionāta vecmeistarus di Grasi, Buemi, d’Ambrocio, da Kostu, Evansu un Bērdu. Diemžēl d’Ambrocio mašīnu piemeklēja tehniskas ķibeles un sacīkstes viņam beidzās vēl nesākušās.

Pirmajos apļos līderi saglabāja savas pozīcijas. Pēc di Grasi vizītes uzbrukuma režīma zonā uz otro vietu pakāpās Buemi, bet trešajā vietā nonāca da Kosta, kurš šogad pārcēlies uz “DS Techeetah” komandu. Cīņā par otro vietu da Kosta aizskāra Buemi “Nissan” mašīnu, kas sagriezās. Šveicietis trasē atgriezās ļoti agresīvi, gandrīz izsitot savus konkurentus. Par šo manevru Buemi saņēma 10 sekunžu sodu un beigās palika bez punktiem, kamēr da Kostam načās izbraukt cauri boksiem un finišēt 15. vietā aiz Felipes Masas, kurš saņēma sodu par startēšanu no nekorektas pozīcijas.

Pirmā brauciena uzvarētājs Sems Bērds uzsāka braucienu apņēmīgi, tomēr pēc centieniem pakāpties uz augšu, kad priekšā esošie sportisti bija aizņemti cīņās viens ar otru, Mičs Evanss atrada ceļu blakus Bērdam. Trase nebija pietiekami plata, abas mašīnas sadūrās un Bērds izstājās, paliekot trasē. Evansa un Verleina mašīnas kontaktos cieta un abiem nācās doties boksos.

Daudz labāk neklājās arī da Kostas un Bērda komandas biedriem. Pagājušās sezonas čempions Žans Ēriks Verņē pēc avārijas treniņos mainīja mašīnas bateriju, kā rezultātā startēja pēdējais un izcieta piespiedu pitstopa sodu. Tikmēr Robins Frinss piedzīvoja avāriju un izraisīja vēl vienu drošības mašīnas fāzi.

Pirmajā restartā līderis Simss devās uz uzbrukuma režīma aktivizēšanas zonu. Aizmugurē braucošais da Kosta gatavojās apdzīt Simsu, taču saprata, ka to darīt vēl ir pāragri, tādēļ, lai nesaņemtu sodu, saglabāja otro pozīciju. Tikmēr otrajā restartā Makss Gunters nolēma šo principu neievērot un ieguva vairākas pozīcijas.

Simsa uzvara netika apdraudēta, kamēr Gunters finišēja otrajā vietā. “BMW Andretti” varēja sākt svinības par dubultuzvaru, tomēr pastāv iespēja, ka Gunters saņems sodu un šķirsies no sava Formula E karjeras labākā rezultāta. Trešais finišēja di Grasi, atstājot Vandūrnu sev aiz muguras.

Formula E Rijādas posma sestdienas sacīkšu provizoriskie rezultāti

V.  Braucējs  Komanda Rezultāts Punkti
1  Alexander Sims  Andretti Autosport 30 apļi 28
2  Maximilian Gunther  Andretti Autosport 1.383 18
3  Lucas di Grassi  Team Abt 2.817 16
4  Stoffel Vandoorne  Mercedes 3.581 12
5  Edoardo Mortara  Venturi 4.294 10
6  Andre Lotterer  Porsche Team 5.046 8
7  Oliver Rowland  Nissan e.dams 5.475 6
8  Nyck de Vries  Mercedes 7.318 4
9  Oliver Turvey  NIO Formula E Team 16.544 2
10  Daniel Abt  Team Abt 16.942 1
11  James Calado  Jaguar Racing 17.221
12  Jean-Eric Vergne  Techeetah 19.394
13  Brendon Hartley  Dragon Racing 20.702
14  Felipe Massa  Venturi 21.758
15  Antonio Felix da Costa  Techeetah 22.634 1
16  Sébastien Buemi  Nissan e.dams 26.291
17  Neel Jani  Porsche Team 27.493
18  Pascal Wehrlein  Mahindra Racing 35.290
19  Mitch Evans  Jaguar Racing 37.105
20  Ma Qing Hua  NIO Formula E Team 40.165
NF  Nico Müller  Dragon Racing 2 apļi
NF  Robin Frijns  Virgin Racing 12 apļi
NF  Sam Bird  Virgin Racing 17 apļi
NF  Jérôme d’Ambrosio  Mahindra Racing 30 apļi

PAPILDINĀTS: Vairāki braucēji pēc sacensībām saņēma sodus. Gunters un de Vrīss saņēma 24 sekunžu sodus par konkurentu apdzīšanas pirms starta/finiša līnijas pēc drošības mašīnas došanās malā. Abi braucēji palika bez punktiem. Lotereram par līdzīgu pārkāpumu sods tika piešķirts uzreiz pēc sacīkstēm. Tikmēr Oliveram Tērvijam nācies šķirties no saviem punktiem, jo “NIO” braucējs pārtērēja atļauto jaudas daudzumu.

Pēc sodu piešķiršanas pēc sezonas pirmā dubultposma Saūda Arābijas galvaspilsētā par kopvērtējuma līderi kļuvis Simss ar 35 punktiem. Viņam seko Vandūrns (30), Bērds (26), Roulands (22), di Grasi (18), Loterers (18) un Mortara (18). Kopumā punktus guvuši 16 braucēji, bet pagājušā gada vicečempions Buemi pagaidām vēl ir uz ‘nullītes’, kamēr Verņē 4 punktus ieguva tikai pēc konkurentu sodiem.