Formula 1 pasaules leģenda un viens no slavenākajiem F1 dizaineriem Gordons Marejs apsver iespēju piedalīties WEC čempionāta jaunajā LMH – “Le Mans hypercar” klasē ar savas kompānijas būvēto T.50 superauto modeli.

Bijušais “Brabham” un “McLaren” tehniskais guru Gordons Marejs paziņoja, ka viņa “Gordon Murray Automotive” būvēs 2 miljonu sterliņu mārciņu vērto T.50 modeli, kurš teorētiski varēs startēt Lemānas 24 stundu sacīkstēs jaunajā “Le Mans hypercar” klasē, kas aizstās esošo LMP1 klasi.

Interesanti, ka sava T.50 modeļa aerodinamikas attīstīšanai “Gordon Murray Automotive” izmantos Formula 1 komandas “Racing Point” komandas aero tuneli Silverstonas bāzē.

Jaunās klases noteikumi paredz, ka jāsaražo un jāpārdod vismaz 20 superauto modeļi, pirms tas klasificējas dalībai klasē. “Gordon Murray Automotive” 2022.gadā plāno piegādāt ap 100 T.50 modeļus, kuri būs aprīkoti ar īpašniem 4 litru V12 “Cosworth” motoriem.

Ielas versijā modelis būs aprīkots ar aktīvo aerodinamiku un sešu režīmu elektro turbīnu-ventilatoru, kas ir ļoti līdzīgs risinājumam, kas 1978.gadā tika izmantots “Brabham-Alfa Romeo BT46B” F1 modelim un tikai aizliegts jau pēc vienas sacīkstes. Sacīkšu versijā gan šādi aktīvās aerodinamikas risinājumi netiks pieļauti.