Starptautiskā motosporta federācija (FIM) paziņojusi par pagaidu diskvalifikācijas piešķiršanu MotoGP braucējam Andrea Janonem, kurš pieķerts anabolisko steroīdu lietošanā.

Androgēnie anaboliskie steroīdi (AAS) konstatēti Janones urīna analīzēs, kas ņemtas novembra sākumā notiekošā Malaizijas Grand Prix nedēļas nogales laikā. Ja arī B prove izrādīsies pozitīva, kas ir ticamākais scenārijs, itāļu sportista nākotni lems Staptautiskā Disciplinārā komisija.

Andrea Janonem būs nepieciešams pierādīt, ka viņš nekādā veidā nav vainīgs un nav apzināti lietojis aizliegtās vielas. Pretējā gadījumā viņu gaida četru gadu diskvalifikācija, kas 30 gadu vecam sportistam tikpat kā nozīmē karjeras beigas.

“F1LV

Pēdējā reize, kad aizliegto vielu lietošanā pieķerts pasaules motošosejas čempionāta dalībnieks, meklējams 2012. gadā, kad Moto2 braucēja Entonija Vesta analīzēs tika konstatētas metilheksānamīna (MHA) pēdas. Toreiz austrālietis izcieta 18 mēnešu diskvalifikāciju, tomēr abi gadījumi nav tik viegli salīdzināmi, jo anaboliskos steroīdus ir tikpat kā neiespējami uzņemt neapzināti.

Andrea Janone MotoGP klasē brauc kopš 2013. gada. Karjeras labākos sasniegumus itālis guvis “Ducati” rūpnīcas komandā, 2015. gadā kopvērtējumā ieņemot 5. vietu, kā arī 2016. gadā izcīnot Austrijas Grand Prix uzvaru. Pēc divām ne pārāk veiksmīgām sezonām ar “Suzuki”, Janone šī gada sākumā pievienojās “Aprilia” un sezonu noslēdza 16. vietā. Abām pusēm jau bija noslēgts sadarbības līgums uz nākamo sezonu. Ja Janone tiks diskvalificēts, viņa vietā kā pilna laika braucējs, visticamāk, varētu kļūt vienības trešais braucējs Bredlijs Smits.