Līdzšinējais “Williams” Formula 1 komandas braucējs Roberts Kubica pievienojies “Alfa Romeo” vienībai un 2020. gadā strādās kā komandas rezerves braucējs.

35 gadus vecais Kubica pērn atgriezās F1 čempionātā pēc 8 gadu izlaišanas rallija avārijā gūtās rokas traumas dēļ. Poļu braucēja sniegums nebija diez ko spožs, turklāt situāciju neuzlaboja bezcerīgi lēnā “Williams” mašīna. Kubica pats paziņoja par aiziešanu sezonas izskaņā, tomēr pilnībā likt punktu savai F1 karjerai negrasījās.

Šai komandai ir īpaša vieta manā sirdī.

“F1LV

Naftas ražotājs “PKL Orlen” ir Kubicas galvenais atbalstītājs, kas veica pamatīgas investīcijas “Williams” komandā. Līdz ar jauno līgumu arī šī kompānija uzsākusi nopietnu sadarbību ar “Alfa Romeo” komandu, kļūstot par tās galveno atbalstītāju. Komandas pilnais nosaukums turpmāk būs “Alfa Romeo Racing ORLEN”.

Zīmīgi, ka Kubica karjeras izskaņā nonācis tieši Hinvilā bāzētajā komandā, jo 2006. gadā Roberts ienāca F1 čempionātā tieši ar šīs vienības (tolaik saucās “BMW Sauber”) palīdzību, līdzīgi kā komandas pamatsastāva braucējs Kimi Raikonens, kurš “Sauber” sastāvā debitēja 2001. gadā.

Roberts Kubica: “Esmu ļoti priecīgs sākt jaunu nodaļu savā karjerā, pievienojoties “Alfa Romeo Racing ORLEN”. Šai komandai ir īpaša vieta manā sirdī. Esmu ļoti priecīgs sastapt dažas jau pazīstamas sejas kopš maniem gadiem Hinvilā. Laiks un apstākļi, protams, ir mainījušies, taču esmu pārliecināts, ka spēšu atrast tādu pašu motivāciju un izsalkumu pēc panākumiem. Vēlos palīdzēt “Alfa Romeo Racing ORLEN” spert nākamo soli uz priekšu.