Šodien Losandželosā izziņoti 92. ASV Kinoakadēmijas balvas “Oskars” nominanti, godinot aizvadītā gada spožākos sasniegumus kino industrijā. Četras nominācijas radīs īpašu interesi autosporta līdzjutējiem.

“Ford v Ferrari” jeb “Lemāna-’66: Lielais izaicinājums” kā šī filma pazīstama latviešu valodā kļuvusi par pirmo autosporta filmu, kas nominēta kā gada labākā filma. Papildus šai nominācijai režisora Džeimsa Mangolda filma tikusi nominēta arī balvām par labāko skaņu, labāko skaņas montāžu, kā arī labāko filmas montāžu.

Eksperti gan savās prognozēs ir piesardzīgi un “Ford v Ferrari” filmas izredzes iegūt “Oskaru” vērtē ar vissliktākajām izredzēm no visām deviņām balvai nominētajām filmām.

“F1LV

Filmas pamatā ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par 1966. gada Lemānas 24 stundu autosacīkstēm, kurās Karols Šelbijs (aktieris Mets Deimons) apvieno spēkus ar Kenu Mailzu (aktieris Kristians Beils), lai censtos pārtraukt “Ferrari” komandas dominanci.

Filma guvusi pozitīvas atsauksmes gan skatītāju, gan kritiķu vidū. IMDb tā novērtēta ar reitingu 8.3 (no 10). Filmas budžets bija 97.6 miljoni USD, taču ienākumi jau pārsnieguši 200 miljonus USD. “Ford v Ferrari” izpelnījusies arī 3 BAFTA nominācijas, bet Kristians Beils tika nominēts “Golden Globes” kā gada labākais aktieris. “Satellite Awards” ceremonijā filma un tās pārstāvji tika pie 5 balvām un vēl 5 nominācijām.

“Ford v Ferrari” nebija vienīgā šogad radītā filma par Lemānas izturības sacīkstēm. Franču režisora Kventina Bailiē filma “Le Mans 1955”, kas vēsta par šaušalīgo avāriju, kurā dzīvību zaudēja aptuveni 80 skatītāju, nominācijai labākā animācijas īsfilma nav izvirzīta.