Pēc savas izcilās sezonas Formula 1 čempionātā, kur tika izcīnīts sestais čempiona tituls, Luiss Hamiltons nominēts ‘Lauereus’ pasaules gada balvai sportā. Šī ir jau sestā reize, kad Hamiltons nominēts šai balvai, taču nekad to nav saņēmis, tāpat kā vēl viens nominants Lionels Mesi (futbols). Gada sportista balvai nominēti arī Rafaels Nadals (teniss), Eiluds Kipčoge (vieglatlētika), Taigers Vudss (golfs) un MotoGP čempions Marks Markess. Līdz šim F1 braucējs pie balvas ticis 3 reizes – Mihaels Šūmahers 2002. un 2004. gadā, kā arī Sebastians Fetels 2014. gadā. “Mercedes” nominēti balvai ‘gada komanda’, bet vācu braucēja Sofija Florša pretendēs uz balvu nominācijā ‘gada atgriešanās’ pēc šaušalīgās avārijas Makao GP sacīkstēs 2018. gada izskaņā. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 17. februārī Berlīnē.

Azerbaidžānas posma organizatori ir aprēķinājuši, ka Formula 1 sacensību rīkošana Baku ielās četru gadu laikā vietējā ekonomikā ienesusi aptuveni pusmiljardu USD pēc grāmatvedības uzņēmuma “PricewaterhouseCoopers” apkopotās informācijas, ņemot vērā gan tiešos ienākumus no sacīkstēm, gan netiešos (transporta, ēdināšanas, naktsmītņu, telekomunikācijas, elektrības u.c. ienākumi no skatītājiem un F1 sabiedrības). Baku trases īpašnieki rēķinās, ka TV ekrānos posmu pagājušajā sezonā noskatījās 90 miljonu skatītāju, kas ir par 8 miljoniem vairāk kā gadu iepriekš. Pozitīvās tendences vietējai ekonomikai palīdzējušas panākt vienošanos par posma rīkošanu vismaz līdz 2023. gada izskaņai.

“F1LV

“Williams” komanda papildinājusi savu sastāvu ar Izraēlas pārstāvi Roju Nisani. 25 gadus vecā braucēja CV spožākais ieraksts meklējams 2016. gadā, kad 3 uzvaras Formula V8 Series čempionātā ļāva ieņemt 4. vietu. 2018. gadā Nisani brauca Formula 2 čempionātā, taču gada laikā guva tikai 1 punktu. Pagājušo sezonu izraēlietis izlaida plaukstas locītavas traumas dēļ. Plānots, ka Nisani tiks dotas vairākas iespējas piektdienas treniņos un jauno braucēju testos. Pie F1 mašīnas stūres Nisani pirmoreiz sēdās jau 2014. gada rudenī, Valensijā veicot testus ar “Sauber” formulu.

Roja tēvs Čanoks Nisani nereti tiek uzskatīts par visu laiku sliktāko F1 braucēju. 2005. gada Ungārijas posma treniņos savā 42. dzimšanas dienā viņš sēdās pie “Minardi” stūres. Izvēloties īpatnējas trajektorijas un vēlāk sūdzoties par ‘pārāk lielu saķeri’, Nisani vecākais sesiju beidza grants joslā ar rezultātu, kas bija nepilnas 13 sekundes lēnāks par līderiem.