Johans Kristofersons pēc uzvaras Rīgā; Foto: FIAWorldRallycross.com

Zviedru autosportists Johans Kristofersons jau šogad plāno atgriezties pasaules rallijkrosa čempionātā pēc pavadīta gada citu izaicinājumu meklēšanā.

Kristofersons ir uzvarām bagātākais pasaules rallijkrosa čempionāta braucējs. 2017. gadā viņam izdevās triumfēt septiņos posmos, tostarp Biķernieku trasē un izcīnīt titulu, bet gadu vēlāk teju perfektā sezonā Johans uzvarēja 11 no 12 posmiem, vienīgi Beļģijā paliekot 5. vietā.

Savus spožākos sasniegumus Kristofersons izcīnīja ar “Volkswagen Polo”, tomēr 2018. gada izskaņā vienība sekoja konkurentu piemēram un pameta čempionātu. Kristofersons, kurš līdz tam bija pamanījies divreiz uzvarēt Skandināvijas salonautomobiļu čempionātā (STCC), pievienojās “Volkswagen” pasaules salonautomobiļu kausa komandai. Sezonas gaitā tika izcīnītas 3 uzvaras un iegūta 5. vieta kopvērtējumā, taču “Volkswagen” pieņēma lēmumu likt punktu neelektriskā autosporta finansēšanai, tādēļ zviedrs palicis bez komandas.

“F1LV

Līdzās autošosejas aktivitātēm Kristofersons aktīvi piedalījās Ziemeļeiropā notiekošajās rallija sacensībās, tostarp pasaules čempionāta posmos Zviedrijā (13. vieta) un Somijā (12. vieta). Arī šogad Kristofersons startēs savā dzimtenē Rally Sweden ietvaros.

Viss notiek mazliet par vēlu. Strādāju pie vairākiem projektiem. Šobrīd lielāko daļu uzmanības veltu diviem vai trim variantiem. Ceru, ka pēc Rally Sweden varēšu koncentrēties uz vienu lietu. Raugos rallija, autošosejas un rallijkrosa virzienos. Ja mēs runājam par vairāk kā tikai pāris startiem, tas būtu Eiropas vai pasaules čempionātā, bet varbūt arī RallyX Nordic čempiona’tā, jo mūsu galvenie atbalstītāji ir “Volkswagen Dealers” un “Bauhaus Sweden”,” savas rallijkrosa iespējas izvērtē Kristofersons. “STCC (Skandināvijas salonautomobiļu čempionāts) ir vēl viens variants. Protams, arī Zviedrijas rallija čempionāts, kas uz 2020. gadu izskatās samērā labs.

Rallijkrosā nav nekādu papildus svaru, smaguma sodu vai atsvari spēku samēru vienādošanai… Man tas tiešām patīk!

Kristofersona uzvārds no rallijkrosa aprites gan 2019. gadā pilnībā nebija pazudis, jo viņa pārraudzībā esošās “Kristoffersson Motorsport” komandas pārstāvis Sondre Evjens pērn Eiropas čempionātā ieguva 7. vietu un startēs tajā arī šosezon.

Ja zinātu to, ko iemācījos savos pēdējos divos gados rallijkrosā ko iemācījos, tad 2015. un 2016. gadā viss būtu daudz citādāk. Es pamatīgi attīstījos kā braucējs, kā arī ļoti labi apguvu tehnisko pusi. Man ļoti patīk rallijkross. Noteikumi ir ļoti atklāti, tādēļ var brīvi izpausties, turklāt braucēji var daudz ietekmēt. Rallijkrosā nav nekādu papildus svaru, smaguma sodu vai atsvari spēku samēru vienādošanai… Man tas tiešām patīk!” piebilst Kristofersons.