Šveices komanda “R-Motorsport” paziņojusi par aiziešanu no DTM čempionāta. Pērn tā izmantoja četras “Aston Martin” mašīnas, līdz ar to šogad par titulu cīnīsies tikai divi autoražotāji – “BMW” un “Audi”.

“R-Motorsport” DTM čempionātā ienāca pagājušogad, ieņemot “Mercedes” vietu, tomēr uzreiz kļuva skaidrs, ka “Aston Martin Vantage” mašīnas nespēj konkurēt ar “Audi RS5 Turbo” un “BMW M4 Turbo” braucējiem. Danielam Hunkandeljam un Džeikam Denisam pa reizei izdevās izcīnīt sesto vietu, taču tie tā arī palika komandas labākie rezultāti.

Šāda notikumu attīstība bija paredzama, jo jau pagājušā gada izskaņā “R-Motorsport” pārdeva visas sev piederošās sacīkšu automašīnas, kā arī pārtrauca sadarbību ar dzinēju ražotāju “HWA” un uzsāka pārrunas ar “BMW”, kas gan līdz līgumam nenoveda.

“F1LV

Tas nozīmē, ka pirmo reizi kopš 2011. gada DTM čempionātā piedalīsies tikai divi autoražotāji. “Audi” jau paziņojuši savu 8 braucēju sastāvu (Renē Rasts, Džeimijs Grīns, Niko Millers, Robins Frinss, Maiks Rokenfellers, Loīks Duvāls, Eds Džounss un Fabio Šērers), kamēr “BMW” startēs ar sešām mašīnām (Marko Vitmans, Filips Engs, Timo Gloks, Šeldons van der Linde, Lukass Auers un vēl viens nenosaukts braucējs), tomēr nav izslēgta privāto braucēju piesaiste, lai dalībnieku saraksts būtu plašāks par 14 sportistiem.

Pērn DTM un Super GT čempionāti vienojās par kopīgiem tehniskajiem noteikumiem, lai braucējiem un komandām būtu iespēja piedalīties abos čempionātos, tomēr reāla spēkošanās starp Vācijas un Japānas čempionātiem tika sarīkota tikai DTM sezonas pēdējā posmā un vēlāk Fudži trasē notikušajās sacīkstēs, kas netika skaitītas Super GT kopvērtējuma ietvaros.

DTM kalendārs 2020. gada sezonai

PosmsTrase1. brauciens2. brauciens
1Zoldera, Beļģija25. aprīlis26. aprīlis
2Lauzica, Vācija16. maijs17. maijs
3Igora Drive, Krievija30. maijs31. maijs
4Anderstopa, Zviedrija13. jūnijs14. jūnijs
5Monca, Itālija27. jūnijs28. jūnijs
6Norisriga, Vācija11. jūlijs12. jūlijs
7Brensheča, Lielbritānija22. augusts23. augusts
8Assena, Nīderlande5. septembris6. septembris
9Nirburgringa, Vācija12. septembris13. septembris
10Hokenheima, Vācija3. oktobris4. oktobris