Lai gan Uhaņas koronavīrusa izplatīšanās vairs nenotiek tik strauji kā pirms nedēļas, ir tikpat kā skaidrs, ka aprīlī ieplānotās Formula 1 sacīkstes Šanhajā nāksies pārcelt.

Oficiāls paziņojums no Formula 1 čempionāta un Ķīnas posma rīkotāju puses vēl nav publicēts, tomēr Šanhajas Sporta federācija izplatījusi informāciju, ka reģionā netiks rīkotas jebkāda mēroga sporta sacensības līdz epidēmijas beigām.

Šī ir traģiska un ļoti sarežģīta situācija,” komentē Ross Brauns. “Manuprāt, ja posmu nevarēs rīkot aprīlī, būs jāmeklē citi varianti. Būsim atvērti iecerēm par sacīkšu rīkošanu sezonas otrajā pusē. Ķīna ir ļoti entuziastiska, turklāt te ir augošs tirgus, tādēļ ar lielāko prieku rīkotu šeit sacīkstes. Mēģināsim atrast izdevību iespiest posmu kādā nedēļas nogalē gada beigās.

“F1LV

Par vienu no variantiem tika uzskatīts Ķīnas posma rīkošana decembrī, tomēr iecerei ir trīs pamatīgas problēmas – pirmkārt, Abū Dabī maksā iespaidīgu summu, lai saglabātu čempionāta pēdējā posma godu, otrkārt, komandas nevēlās pagarināt sezonu, ņemot vērā tehniskās izmaiņas, kas gaidāmas 2021. gadā, treškārt, decembrī Šanhajā saule riet diezgan ātri un laiks ir samērā drēgns un nepiemērots autosacīkšu rīkošanai.

Tāpat tiek izskatīta iespēja par vienu nedēļu saīsināt vasaras pārtraukumu un posmu rīkot nākamajā nedēļā pēc Ungārijas Grand Prix. Grand Prix rīkošana pirms vai pēc izbrauciena uz Singapūru un Krieviju nozīmētu četras secīgas Grand Prix nedēļas nogales, bet Ķīnas un Krievijas posmu (vai kāda cita GP) samainīšana vietām netiek uztverta kā nopietna opcija, jo vairums biļešu jau ir pārdotas, turklāt trases bieži vien ir noslogotas ar zemāka līmeņa sacīkšu un citu pasākumu rīkošanu.

Pēc jaunākajiem datiem koronavīrusa inficēto personu skaits pārsniedzis 30 tūkstošus. Vairāk nekā 600 cilvēku zaudējuši dzīvību, bet vairāk nekā 1500 personu esot atveseļojušies.