Ļoti sarežģītos apstākļos ar “Toyota” ekipāžas Elvina Evansa un Skota Martina uzvaru noslēdzies WRC otrais posms Zviedrijā. Velsietis vēlreiz apliecināja savu ekstrēmo apstākļu speciālista reputāciju, esot rallija līderpozīcijā jau no pirmā ātrumposma, ne reizi to neizlaižot no rokām un finišā svinot savu otro WRC uzvaru karjerā.

Siltās ziemas skartā Zviedrijas rallija norise bija uz lielas jautājuma zīmes, jo laikapstākļi daudzus ceļus bija padarījuši nepiemērotus rallijam ar ziemas radžotajām riepām. Ar lieliem organizatoru pūliņiem, pārplānojot maršrutu, laistot ceļus ar ūdeni, un būtisku distances saīsināšanu, rallijs tomēr varēja notikt. Lielās izmaiņas nozīmēja, ka katru dienu tika aizvadīta tikai viena cilpa, lai nesagrautu ceļus, un tika nodrošinātas papildus servisa zonas regulārākai riepu maiņai. Šogad neredzējām arī slaveno “Colin’s Crest” tramplīnu, kā arī nācās iztikt bez ierastā finiša tieši “Torsby” servisa parkā.

Shakedown posmā pārsteidzoši ātrākais bija jaunais soms Kalle Rovanpera, taču Junior WRC klasē labāko laiku uzstādīja Mārtiņš Sesks. Taču jau ar pirmo ātrumposmu piektdienā rallija vadībā nokļuva Evanss. Dienas laikā velsietis apmainījās ar ātrumposmu uzvarām ar Tanaku – abiem pa divām uzvarām. Pēc ceturtā ātrumposma ar stabilu sniegumu otrajā vietā atradās Rovanpera, taču dienas noslēgumā soms noslāpēja savas mašīnas dzinēju un atdeva pozīciju Tanakam. Kopvērtējuma līderim Noivilam, startējot pirmajam, nācās tīrīt ceļu, kas rezultējās pieticīgos rezultātos un diena noslēgta vien sestajā vietā.

Sestdien spēcīgi turpināja Evanss. Viņa kontā uzvaras trīs no četriem ātrumposmiem. Dienu ar uzvaru noslēdza Noivils. Ots Tanaks stabili atrāvās no sekotājiem otrajā vietā, taču cīņa par pjedastāla noslēdzošo pakāpienu izvērtās ļoti sīva. Septītajā ātrumposmā Ožjē apsteidza Rovanperu, taču Kalle atbildi parādā nepalika un atguva savu pozīciju jau nākamajā ātrumposmā. Dienas noslēdzošajā ātrumposmā gan Ožjē pieredze ņēma virsroku un jau atkal komandas biedri apmainījās pozīcijām. Tur pat piecu sekunžu attālumā turējās Esapeka Lapi, katrā ātrumposmā pietuvojoties “Toyota” ekipāžām par dažām sekundes desmitdaļām. Netālu sekoja arī Noivils, kurš bija pietuvojies jau līdz 0,8 sekundēm līdz Lapi, taču nespēja noturēt tādu ātrumu dienas turpinājumā.

Svētdien tika aizvadīts tikai viens ātrumposms. Rīta pirmais brauciens tika atcelts, lai saglabātu ceļu labākā stāvoklī uz “Power Stage”. Lietainā diena ceļu padarīja ārkārtīgi sarežģītu ar lielām peļķēm, granti, slapjdraņķi un ledu. Pārsteigumu sagādāja Rovanpera, jau savā otrajā WRC rallijā izcīnot “Power Stage” uzvaru un papildus 5 punktus kopvērtējumā. Tas viņam ļāva apsteigt komandas biedru un seškārtējo čempionu Sebastienu Ožjē un 19 gadu vecumā izcīnīt savu pirmo goda pjedastālu. Tanaks ralliju noslēdza piesardzīgi, izcīnot otro vietu savā pirmajā finišā ar “Hyundai”, un līdzīgā manierē bez “Power Stage” punktiem ralliju noslēdza Evanss. Evansa pārsvars bija pietiekami liels, lai izcīnītu dominējošu uzvaru savā otrajā rallijā ar “Toyota”. Velsietis ir nonācis arī kopvērtējuma vadībā ar identisku punktu skaitu ar Noivilu.

WRC2 uzvaru svinēja Mads Ostbergs, WRC3 Jari Hutunens, bet Junior WRC uzvaru, ar 37,8 sekunžu pārsvaru pār Mārtiņu Sesku, svinēja Toms Kristensons. Mārtiņš otrajā vietā JWRC.

Rallija rezultātsBraucēju kopvērtējums Komandu ieskaite