7 NO 10 F1 KOMANDĀM IZLAIDUŠAS VIENOTU PRESES RELĪZI, KURĀ PAZIŅO, KA NEUZSKATA FIA LĒMUMU SAKARĀ AR ‘FERRARI’ 2019. GADA SEZONAS DZINĒJIEM PAR PAREIZU, KĀ ARĪ SOLA RISINĀT ŠO PROBLĒMU.

2019. gada sezonas beigās, pēc vairāku komandu sūdzībām, FIA uz pārbaudēm paņēma ‘Ferrari’ dzinējus. Konkurenti šaubījās par to legalitāti, jo vietām taisnēs sarkanās formulas spēja aizskriet pat par pussekundi priekšā pārējiem. Ņemot vērā, ka gandrīz visu V6 dzinēju ēru dominējuši bija ‘Mercedes’ ražojumi, likās savādi, ka pāris sezonas laikā, ražojot motorus pēc noteikumiem, var veikt šādu lēcienu.

“F1LV

Pēc vairāku mēnešu izmeklēšanas, FIA 28. februārī paziņoja, ka ar ‘Ferrari’ ir panākta abpusēja vienošanās, taču detaļas par to atsakās publicēt vai izziņot kādam citam, kā vien iesaistītajām pusēm. Tas nav apmierinājis pārējās komandas, kuras neizmanto ‘Ferrari’ dzinējus, jo, viņuprāt, tiek tīši slēpta noteikumu pārkāpšana. Preses relīzē komandas solās risināt šo problēmu pamatojoties uz to, ka pret visiem dalībniekiem jāattiecas vienādi, ar vienādiem noteikumiem, godīgi.

Komandas, kuras parakstījušas vienoto paziņojumu ir ‘McLaren’, ‘Mercedes’, ‘Racing Point’ ‘Red Bull’, ‘Renault’, ‘Alpha Tauri’ un ‘Williams’.