Pagājušogad pēc samērā skandaloza sezonas pēdējā posma par pasaules čempionu rallijkrosā kļuva zviedru sportists Timijs Hansens, uz vairāk uzvaru rēķina pārspējot Andreasu Bakerudu. Šogad Hansens ir gatavs cīņai par titula nosargāšanu.

Joprojām strādājam pie visa. Skats ir labs, tomēr šodien vēl nebūtu gatavs startēt. Domāju, ka skatos uz situāciju tāpat kā visi pārējie – ‘viņi ir pasaules čempioni, protams, ka viņi piedalīsies’. Stāstu sev to pašu, taču mums vēl ir jāpaveic ļoti liels darbs, lai līdz tam nonāktu. Neesam 100% gatavi, lai dotos uz startu Barselonā, tomēr ceru, ka drīz varēsim apstiprināt savu dalību,” stāsta Hansens.

Timijs Hansens kļuva par pasaules čempionu, pārņemot šo godu no tautieša Johana Kristofersona, kurš devās meklēt laimi pasaules salonautomobiļu kausā (WTCR), tomēr pēc “Volkswagen” aiziešanas no autosporta klasēm, kur izmanto benzīna dzinējus, sagaidāms, ka Kristofersons varētu atgriezties čempionātā.

“F1LV

Ja neskaita pašu Johanu, es būtu pats laimīgākais cilvēks, ja viņš atgrieztos. Vēlos sacensties ar viņu. Viņš ir lielisks konkurents – ļoti stiprs un taisnīgs. Vēlos, lai rastos izdevība cīkstēties un, protams, pieveikt viņu. Ja viņš atgriezīsies un būs savā vecajā formā, tas mani pamatīgi motivēs, jo arī man nāksies celt savu līmeni,” piebilst Hansens.

2019. gadā spērām soli uz priekšu, taču tas piespiež domāt radošāk un turpināt tiekties pēc progresa. Tā ir liela motivācija. Ja viņš atgriezīsies ar savu slaveno “Volkswagen Polo”, būšu ļoti ieintriģēts izaicinājumā.

Vaicāts, vai rallijkross iegūtu, ja sacensībās piedalītos abi pēdējo 3 gadu čempioni, Timijs Hansens norāda: “Tas būtu lieliski. Ja rallijkrosam neklājas labi, es palieku bez darba, tādēļ mans uzdevums ir piestrādāt pie tā, lai rallijkross būtu veselīgs un aizraujošs, lai skatītāji to gribētu vērot.

Pagaidām vēl nav paziņots oficiālais 2020. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas braucēju sastāvs. Sezonas pirmais posms Barselonā notiks 18. un 19. aprīlī, bet Neste World RX of Riga 19. un 20. septembrī tiks aizvadīts CSDD Biķernieku trasē.