Pāris dienas pēc tam, kad Bahreinas GP organizatori pārtrauca biļešu tirdzniecību uz šīs sezonas posmu Sakiras trasē, pieņemts lēmums sacīkstes aizvadīt pie tukšām tribīnēm.

Sekojot vairāku citu sporta veidu piemēram, 22. martā gaidāmais pasākums netiks atcelts, tomēr skatītājiem tiks liegta piekļuve trasei, līdz ar to tribīnes būs pilnībā tukšas. Bahreinas Grand Prix regulāri bijis viens no vismazāk apmeklētajiem F1 posmiem, tomēr visas nedēļas nogales laikā parasti tiek pārdotas 90-100 tūkstoši biļetes (vidēji ap 30 tūkstošiem skatītāju dienā).

Bahreinas Karalistes izplatītajā paziņojumā teikts, ka atļauja rīkot šāda veida masveida pasākumu pilnībā aizēnotu centienus ierobežot koronavīrusa izraisītās Covid-19 slimības ierobežošanu reģionā.

Līdz šim brīdim Bahreinā konstatēti 85 vīrusa inficēšanās gadījumi. Bahreinas kaimiņvalstī Katarā saslimušo skaits ir tikai 12 pacienti, taču ar to bija pietiekami, lai Lozailas trasē atceltu WSBK un MotoGP sacīkstes.

Lēmums par Bahreinas posma aizvadīšanu bez skatītājiem pieņemts tikai dažas stundas pēc tam, kad Itālijā noteikta karantīnas zona, kas skar arī Modenas provinci, kur bāzējas leģendārā “Ferrari” komanda. Visticamāk, viss komandas personāls jau ir devies uz Austrāliju, tomēr ierobežojumi varētu pamatīgi ietekmēt komandas darbu un mijiedarbību starp rūpnīcu un trasi.

Nākamnedēļ plānotais sezonas atklāšanas posms Austrālijā notiks kā ierasts, lai gan valsts teritorijā konstatēti 77 saslimšanas gadījumi, no kuriem 3 izrādījušies letāli.