Nepatīkamas ziņas visiem motosporta līdzjutējiem – atcelts nākamnedēļ paredzētais MotoGP 2020. gada sezonas pirmais posms Kataras Grand Prix Lozailas trasē koronavīrusa dēļ.

Starptautiskā motociklu federācija (FIM) un MotoGP čempionāta vadība pieņēmusi sāpīgo lēmumu atcelt sacensības, pamatojoties uz ceļošanas ierobežojumiem Katarā kopš vīrusa izplatīšanās uzņēmusi apgriezienus ārpus Ķīnas robežām.

Lai gan Katarai nav sauszemes robežas ar Irānu, kur konstatēti ļoti daudz saslimšanas gadījumi, abas nācijas šķir tikai aptuveni 200 km platais Persijas līcis, turklāt pēdējo dienu laikā konstatēti pirmie saslimšanas gadījumi arī Katarā. Visi motociklu ražotāji, izņemot “KTM”, kā arī lielākā daļa komandu nāk no Japānas vai Itālijas, kas šobrīd ir vīrusa epicentri.

Moto2 un Moto3 sacīkstes nav atceltas, jo praktiski visas komandas un braucēji jau atrodas Katarā, kur tiek aizvadīti pirmssezonas testi.

Ja visi pārējie posmi notiks kā paredzēts un Kataras Grand Prix netiks rīkots sezonas otrajā pusē, kalendārs saruks līdz 19 posmiem, bet atklāšanas sacīkšu gods tiks Taizemei, kur līdz šim konstatēti 42 koronavīrusa saslimšanas gadījumi.

NrSacīkstesTraseDatums
1Spānijas GPHeresa19. jūlijs
2Andalūzijas GPHeresa26. jūlijs
3Čehijas GPBrno9. augusts
4Austrijas GPRed Bull trase16. augusts
5Štīrijas GPRed Bull trase23. augusts
6Sanmarīno GPMisano13. septembris
7dell'Emilia GPMisano20. septembris
8Katalonijas GPBarselona27. septembris
9Francijas GPLemāna11. oktobris
10Aragonas GPAragona18. oktobris
11Aragonas GPAragona25. oktobris
12Eiropas GPValensija8. novembris
13Valensijas GPValensija15. novembris