Nepatīkamas ziņas visiem motosporta līdzjutējiem – atcelts nākamnedēļ paredzētais MotoGP 2020. gada sezonas pirmais posms Kataras Grand Prix Lozailas trasē koronavīrusa dēļ.

Starptautiskā motociklu federācija (FIM) un MotoGP čempionāta vadība pieņēmusi sāpīgo lēmumu atcelt sacensības, pamatojoties uz ceļošanas ierobežojumiem Katarā kopš vīrusa izplatīšanās uzņēmusi apgriezienus ārpus Ķīnas robežām.

Lai gan Katarai nav sauszemes robežas ar Irānu, kur konstatēti ļoti daudz saslimšanas gadījumi, abas nācijas šķir tikai aptuveni 200 km platais Persijas līcis, turklāt pēdējo dienu laikā konstatēti pirmie saslimšanas gadījumi arī Katarā. Visi motociklu ražotāji, izņemot “KTM”, kā arī lielākā daļa komandu nāk no Japānas vai Itālijas, kas šobrīd ir vīrusa epicentri.

Moto2 un Moto3 sacīkstes nav atceltas, jo praktiski visas komandas un braucēji jau atrodas Katarā, kur tiek aizvadīti pirmssezonas testi.

Ja visi pārējie posmi notiks kā paredzēts un Kataras Grand Prix netiks rīkots sezonas otrajā pusē, kalendārs saruks līdz 19 posmiem, bet atklāšanas sacīkšu gods tiks Taizemei, kur līdz šim konstatēti 42 koronavīrusa saslimšanas gadījumi.

NrSacīkstesTraseDatums
Kataras GPLozailaAtcelts
Spānijas GPHeresaPārcelts
Francijas GPLemānaPārcelts
Itālijas GPMudželloPārcelts
Katalonijas GPBarselonaPārcelts
Vācijas GPZaksenringaAtcelts
Nīderlandes TTAsenaAtcelts
Somijas GPKimiringsAtcelts
1Čehijas GPBrno9. augusts
2Austrijas GPRed Bull trase16. augusts
3Lielbritānijas GPSilverstouna30. augusts
4Sanmarīno GPMisano13. septembris
5Aragonas GPAragona27. septembris
6Taizemes GPBurirama4. oktobris
7Japānas GPMotegi18. oktobris
8Austrālijas GPFilipailenda25. oktobris
9Malaizijas GPSepanga1. novembris
10Amerikas GPOstina15. novembris
11Argrentīnas GPRio Hondo22. novembris
12Valensijas GPValensija29. novembris